Viime KiVa kiusuennetusprogrammi veel ühte kooli

Projekti Aita koolikiusamist ennetada veel 20 Eesti koolis! toetuseks tegi Sissi Nilya Benita annetusalgatuse:

Viime KiVa kiusuennetusprogrammi veel ühte kooli

Kuidas su annetus aitab? »

19 annetust 838.00 / 2 000.00 €
See annetusalgatus on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Head sõbrad ja toetajad, kas teate, et iga viies Eesti õpilane oli sel kooliaastal kiusamise ohver? Kuigi see number võib tunduda uskumatu, siis nii rahvusvahelised kui ka Eestis läbi viidud uuringud kipuvad seda muudkui kinnitama.

Ma usun, et me kõik oleme ka ise oma elu jooksul otsesemalt või kaudsemalt kiusamisega kokku puutunud. Mina olen ka. Seepärast tean ma väga hästi, kui rängalt see ühte last või noorukit mõjutab. Ma siiralt soovin, et mitte ükski laps ei peaks kiusamist taluma ning sellepärast kutsun ma teid kõiki üles toetama sihtasutust Kiusamisvaba Kool, kes viib Eesti koolidesse teadus- ja tõenduspõhist kiusamise vähendamise programmi KiVa.

Selle programmi kaudu õpivad lapsed erilistes KiVa-tundides kiusamist ära tundma ning olukordadele õigesti reageerima. Ka areneb õpilastes sel moel empaatiavõime ning heatahtlik suhtumine oma kaaslastesse. Õpetajaid aga koolitatakse kiusamisjuhtumeid märkama ning lahendama. Koolis, kus minagi õppisin/õpin, on kiusujuhtumite peatamiseks ettevalmistuse saanud KiVa-tiim!

Möödunud õppeaastal rakendas KiVa programmi Eestis ligi 50 kooli ning sügisest lisandub veel 25. Koole on Eestis aga 10 korda rohkem - umbes 500! See tähendab, et pikk tee on veel minna!

Mina arvan, et kiusamise järjepideva ja läbi mõeldud vähendamisega peaks tegelema kõik koolid. Seepärast kutsungi teid, head toetajad ja sõbrad, koos minuga aitama sihtasutust Kiusamisvaba Kool, et nad saaksid järgmisel õppeaastal kasvõi ühe kooli oma perekonda veel juurde värvata!

Kiusamisvaba Kool on ka välja arvutanud, et ühe lapse kaasamine programmi maksab umbes 10 eurot. See teeb ühe keskmise KiVa-kooli programmi kaasamise kuluks 2000 eurot.

Minu suur soov on, et saaksin koos teie abiga, sõbrad ja toetajad, kinkida kasvõi ainult ühele Eesti koolile võimaluse hakata KiVa programmi abiga kiusamist ennetama süsteemsemalt ja tulemuslikumalt kui varem! Aita mul aidata!