Kingi diabeeti põdevatele lastele insuliinipump

Projekti Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond „Toeta sügava ja raske puudega laste hoiukodude loomist!" toetuseks tegi SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond annetusalgatuse:

Kingi diabeeti põdevatele lastele insuliinipump

Kuidas su annetus aitab? »

14 annetust 112.83 / 10 000.00 €
See annetusalgatus on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Palume Sinu abi diabeeti põdevate laste insuliinipumpade ning transmitterite soetamise toetamiseks. Insuliinipump säästab last igapäevasest nõelaga süstimisest, mõõtes glükoosi taset veres pidevalt ning annustades täpse koguse insuliini. Lisaks näitab pump veresuhkru kõikumise trendi, millele toetudes saab teha vajalikke muudatusi ravi- ja toitumisplaanis. Spetsiaalse uuema versiooni insuliinipumba osas toetab Eesti Haigekassa perekondi 50% ulatuses ning 50% (ca 900 eurot) jääb perede endi kanda, transmitteri maksumus on ca 500 eurot ning selle soetamist Eesti Haigekassa ei toeta. Selline kulu käib aga paljudel peredel üle jõu. SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetab insuliinipumpade soetamisel keskmiselt kuni 10 last aastas. Ühe lapse puhul jääb toetus 1000-1500 euro piiresse.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks Eesti vanimaid ja suurimaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast aidanud raskelt haigeid lapsi nende haigusega seotud kulude katmisel. Lisaks toetab fond vajaliku aparatuuri soetamist TÜ Kliinikumi lastekliinikusse ja teistesse lasteosakondadesse, välislektorite visiitide Eestisse ning õdede-arstide väliskoolitusi.

Lastefondi pikaaegne, järjepidev ning silmapaistev tegevus laste toetamisel on aidanud meieni jõuda aina rohkematel abivajajatel. Fondi poole pöördujate sarnased mured on toonud välja Eesti sotsiaal- ja tervishoiusüsteemi läbivad probleemid, millele valdkonna spetsialistide ja toetajate abil lahendusi otsime.

Swedbank annab iga annetaja eest SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile 2 eurot.

Aitäh, et aitad meil aidata!

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.