AIDAKE MAMMILE KINKIDA VALUVABA ELU...

Projekti MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu: „Märka looma enda kõrval, hooli ja aita!“ toetuseks tegi Edit Annusver annetusalgatuse:

AIDAKE MAMMILE KINKIDA VALUVABA ELU...

Kuidas su annetus aitab? »

94 annetust 800.00 / 800.00 €
See annetusalgatus on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

MAMMIGA ristusid me teed nii nagu see tavaliselt tänavakasside puhul ikka juhtub - meile anti teada kassist, kes koos pisipojaga kompostihunnikust toitu otsimas käis. Pisipoeg leidis endale kiiresti päriskodu, emmest sai 17.02.2017 turvakodu elanik, seda esialgu ajutiselt. Kuna kassi kõrvad olid väga hullus olukorras, siis läks ta toitja juurde tagasi alles peale kahekuulist ravi.
Kaheksa kuud hiljem oli Mammi jälle meie juures...
Jaanuaris 2018 tehti tema vasakule kõrvale udupeene nimega operatsioon bulla osteotoomia, mille käigus eemaldati kuulmekäigust ja keskkõrvast seal vohanud papilloomid. Operatsioonist taastumine oli keeruline, sest meie suureks ehmatuseks osutus Mammi antibiootikumide suhtes resistentseks. Ilma antibiootikumideta on aga nii raske opertsiooni puhul suur haava mädanema minemise ja muude tüsistuste tekkimise oht.
Mammi oli super patsient, kes vastu hakkamata lasi endaga toimetada ja haava puhastada ja kes kaeblemata kannatas ära ebamugava, mitme nädala pikkuse krae kandmise. Otsustasime, et nii hea kassi koht ei ole tänaval, eriti veel puuduliku kõrvakuulmisega, ja nii sai Mammist turvakodu püsielanik. Hea oli, et sai...
Mõned kuud tagasi märkasime, et Mammil on nohu. Mitte kerge ja vesine, vaid ikka korralik paks tatt ja seda ainult ühes ninasõõrmes, selles terve kõrva poolses. Ei aidanud ei nina loputamine, ei igaks juhuks katsetatud antibiootikumid... Pilt hakkas sarnanema varem nähtuga - meelde tulid Äpu ja Semu oma ravile allumatu tatiga.
Kompuutertomograaf kinnitas meie kahtlust - Mammi parema kõrva keskkõrv on triiki mäda täis, järg hakkab jõudma juba kuulmekäiku :( Oleks me vaid aimanud... Oleks me enne esimest operatsiooni temaga kompuutris käinud, aga väliselt oli parema kõrvaga ju kõik korras, ei mingeid papilloome ega mäda :(
Mammil on paha olla, ta kõrv ja ilmselt kogu pea valutab, ta on pidevas õhupuuduses, sest nina on tatti täis ja ninaloputus annab vaid hetkelise leevenduse :( Ta on kaalust alla võtnud, ta norutab omaette ja ei taha enam suhelda...
Meil ei jää üle muud, kui talle uue operatsiooni aeg kinni panna.
800-1000 eurot pluss üliraske taastumine, aga muud võimalust ei ole. See armas ja leebe kass vajab valuvaba elu ja selle me talle ka võimaldame, võimaldame loodetavasti teie abiga, head inimesed.