Kiusamisvaba Kool vajab spiooni!

Kiusamisvaba Kool vajab spiooni!

Kuidas su annetus aitab? »

Vajatakse vabatahtlikke
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Oled kirjandus-, muusika-, teatri- ja/või filmihuviline? Kutsume sind meile appi, et luua andmebaas erinevatest kultuuriteostest, mis ühel või teisel moel kiusamist käsitlevad või milles on näiteid kiusamisest kas koolis, kodus, tööl, ühiskonnas.

Sinult ootame süvenemist erinevatesse sinu enda poolt valitud teosesse (raamatu(te) lugemist, filmi(de) vaatamist, teatri külastamist, muusika kuulamist) ning kui kohtad seal kiusamist kirjeldavat olukorda või muud sorti viidet kiusamisele, siis anna sellest meile märku. Soovime teose pealkirja ja autorit, põgusat kokkuvõtet kogu teosest, kiusamist puudutava osa kirjeldust ning abistavaid viiteid, kuidas selle ise teosest üles leiame (nt leheküljenumbrid, minutid filmis jne).

Selle kõige toel saame ja soovime edaspidi teadlikumalt teoseid soovitada ja käsitlemiseks juhiseid anda nii õpetajatele, lapsevanematele kui ka õpilastele.

Sellesse üleskutsesse vabatahtlikuna panustamine ei ole piiratud ühegi asukohaga ega vanusega. Oleme tänulikud igasuguse abi eest, sh nii 1-2 teose läbimise kui ka suurema hulga kokkuvõtete eest - Saaremaast Setomaani ja Ida-Virumaalt Hiiumaani välja! Mida rohkem abilisi leiame, seda parem! Ja käsitlema olete oodatud nii eesti-, inglise- kui venekeelset kultuuri.

Loe meie missioonist muuta Eesti koolid kiusamisvabaks siit ja KiVa programmist siit.

Loetud-nähtud-kuulatud-kombatud teoste viited ja kokkuvõtted palume lisada siia.

Artiklid