Teeme Keila SOS Lasteküla ümbruse korda

Teeme Keila SOS Lasteküla ümbruse korda

Kuidas su annetus aitab? »

Vajatakse 20 vabatahtlikku
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Kuupäev: vabalt valitav, sõltub vabatahtlike ja küla omavahelisest kokkuleppest.

Asukoht: Keila linn, Ülase 11, Keila SOS Lasteküla.

Töötingimused: Tööks vajaminevad vahendid on kohapeal olemas.

Täpne töölõigu kirjeldus: võsa harvendamine, heki pügamine, mänguväljaku puitdetailide puhastamine ja peitsimine, terrasside värvimine.

Vabatahtlike arv: 15-20 vabatahtlikku.

Väärtus ja kogemus vabatahtlikule: Vabatahtlik saab väga lähedalt näha, kuidas elavad meie SOS-pered, tutvuvad pereemadega, näevad nende kodusid ning veedavad meeldivalt ja ühtlasi kasulikult aega. Pärast koolitust pakuvad emad kohvi ja teed ning isetehtud kooki. Võimalus silmast silma kohtuda ka peres elavate lastega.

SOS Lasteküla puhul on sellised perekülaskäigud väga haruldased, sest reeglina me vabatahtlikke peredega kokku ei vii. Põhjuseks asjaolu, et pered elavad ja toimetavad nagu tavalised pered ning ka tavalistes peredes ei käida pereemasid ja lapsi nö „vaatamas“ ilma mingi põhjuseta. SOS Lasteküla kasutab küll aeg-ajalt vabatahtlike abi, kuid seda vaid tingimusel, et vabatahtlik teeb perega pikaajalist koostööd (vähemalt aasta), allkirjastatakse ka spetsiaalne kahepoolne  leping. Põhjuseks asjaolu, et pikema aja jooksul muutub vabatahtlik perega lähedasemaks ning saab perega parema kontakti, kui need vabatahtlikud, kes vaid korra „külla“ tulevad.

Artiklid