Ole eeskuju – aita pidurdada HIV levikut Eestis!

Ole eeskuju – aita pidurdada HIV levikut Eestis!

Kuidas su annetus aitab? »

Vajatakse vabatahtlikke
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Ootame vabatahtlikke appi 8. juunil Tartus Lõunakeskusesse kell 15-18, Kohtla-Järvel Vironia Keskusesse kl 16-20 ning 9. juunil Tallinnas Telliskivi Loomelinnakusse kell 11-16 flaiereid jagamaMärgi osalemise all lisainfo kastis asukoht, millal ja kus osaleda soovid ning sinuga võetakse täpsema osas ühendust. 

Palume jagada inimestele flaiereid üleskutsega teha HIV test spetsiaalselt kohale toodud HIV testimisbussis. Meie töötaja on kohapeal omakorda sulle eeskujuks ja toeks. Vabatahtlikke eeskujusid ootame igasse linna neli, selga anname ka erimärgistusega särgi.

Täna on alljärgnevad faktid kahjuks kurb tõsiasi Eesti kohta: 
• Eesti on Euroopa Liidus uute HIVi juhtude arvu poolest esikohal.
• 2018. a 18. mai seisuga on Eestis diagnoositud 85 HIV-nakatunud isikut. Kokku on aastate jooksul Eestis HI-viirus diagnoositud 9796 inimesel, sealhulgas AIDS 526 inimesel. 
• Uute infektsioonide sagedus on Eestis kaheksa korda kõrgem kui Soomes.
• Täna on Eesti keskmine HIVi nakatuja vanuses 30+ heteroseksuaalne inimene. ​
• Ligi kolmandik HI-viiruse kandjatest ei tea, et nad viirust kannavad

2020 aastaks oleme koos teiste organisatsioonidega võtnud eesmärgiks saavutada maailmas 90-90-90 tulemus AIDSi epideemias. See tähendab:

• 90% HIV-infekstiooniga inimestest on diagnoositud;
• 90% diagnoositud HIV-infektsiooniga inimestest saavad püsivalt antiretroviirusravi;
• 90% neist inimestest, kes saavad viirusevastast ravi, on viirus veres märkamatu tasemeni viidud ja 90%lise tõenäosusega ei nakku teistele inimestele edasi.

Selle eesmärgi saavutamiseks tuleb TESTIDA ja RAVIDA. Tuleb tuvastada võimalikult varakult nakkuse saanud inimene ja anda talle ravi, et edasine HI-viiruse levik oleks välistatud.
Tulles vabatahtlikuks eeskujuks HIV testimispäevale saad võrratu kogemuse suhelda erinevate inimestega, aidata kaasa HIV leviku pidurdamisele ja muidugi ka ise tasuta HIV testi teha.

Artiklid