Tagasi Kooli: “Muudame koolielu õpilastele põnevamaks!”

Tagasi Kooli: “Muudame koolielu õpilastele põnevamaks!”

Kuidas su annetus aitab? »

27 annetust 1 728.29 / 4 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Sinu annetuse toel aitame koos viia 2018 - 2019 õppeaastal koolidesse 9 YouTube'i otseülekandes e-külalistundi ühiskonnas kõige aktuaalsematel teemadel. Näiteks arutlesid sel aastal 5000 õpilast koos Karl Martin Sinijärvega selle üle, miks eesti keel rokib. Nii jõuavad oma ala eksperdid võrdselt korraga kõikidesse koolidesse üle Eesti, et tuua õpikuteadmiste kõrvale praktilisi näiteid.  

E-külalistunnid tõstavad õpilaste motivatsiooni õppida

Eelmisel õppeaastal viisime koolidesse 100 e-külalistundi õpilaste jaoks olulistel teemadel. Neist sai otseülekandes osa 123 130 1.-12. klasside õpilast 382 koolist. Õpetajate hinnangul aitasid e-külalistunnid õpilastel leida vastuseid enda jaoks olulistele küsimustele ning aktiivsemalt osalesid ka need õpilased, keda muidu on raske tavaõppetöösse kaasata. Õpetajad ise said abi raskete teemade käsitlemisel ning uusi õppemeetodeid.

Külalistunnid aitavad tuua praktilise elu kooli

Hariduse päriselulisemaks muutumise juures on suur roll vabatahtlikel külalisõpetajatel, kes koolides külalistunde annavad. MTÜ Tagasi Kooli hoiab töös külalisõpetamise infosüsteemi, millega on oodatud liituma kõik huvilised. Tegutseme selle nimel, et iga õpilane kohtuks aastas vähemalt ühe külalisõpetajaga. Need kohtumised aitavad õpilastel teha oma karjäärivalikut, inspireerivad ja seovad õpikuteadmised päris eluga.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.tagasikooli.ee
www.facebook.com/tagasikooli

1 728.29 / 4 000.00 €
  • Eraisikute annetused
  • Swedbank
  • Swedbanki preemiapunktid

Siin kuvatakse alates juunist 2014 organisatsioonile tehtud annetusi.

Preemiapunktiannetused kantakse organisatsioonidele üle kaks korda aastas - detsembris ja juunis.

E-külalistunnid tõid nüüdisaegse õpikäsituse 123 130 õpilaseni

25.06.2018

100 e-külalistundi sai väärika punkti president Kersti Kaljulaidi e-külalistunniga. Maailmas enneolematu projekti raames jõudsid külalisõpetajate mõtted kokku 123 130 õpilaseni 382 Eestist ja väliseesti koolist.

“Kui me e-külalistundidega aasta tagasi alustasime, ei teadnud me veel, kuidas õpetajad ja õpilased YouTube'i otseülekandes toimuvat koolitundi vastu võtavad. Tagasiside on olnud väga hea ja näeme, et sellel on kindel koht Eesti koolides. Meid ootab aga nüüd suur töö, et välja nuputada, mis ja kuidas täpsemalt edasi,” sõnas MTÜ Tagasi Kooli juht Teibi Torm. Õpetajad tõid tagasisides välja, et said e-külalistundidest abi mitmete teemade käsitlemisel ja uusi ideid õpilaste õpetamiseks. Kõige olulisemaks pidasid õpetajad seda, et õpilased said vastuseid nende jaoks olulistele küsimustele. Kolmandik õpetajatest märkis, et aktiveerusid ka need õpilased, keda on muidu raske tavaõppetöösse kaasata. 

Loe e-külalistundide kokkuvõtet Õpetajate Lehest. Kõiki e-külalistunde saab järgi vaadata Tagasi Kooli YouTube'i kontolt ning koos tunnikavade ja töölehtedega Tagasi Kooli kodulehelt
 

Tagasi