Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
2 852 520 €
Annetajatelt 1 949 176 €
Swedbanki poolt 903 344 €
Minu Unistuste Päev: Aita täita tõsiselt haige lapse UNISTUS!

Minu Unistuste Päev: Aita täita tõsiselt haige lapse UNISTUS!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
23 597.57 €
836 annetust
25 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Heategevusfond Minu Unistuste Päev on vabatahtlike tegevusel ning ettevõtete ja eraisikute annetustel tegutsev sihtasutus. Fondi eesmärk on pakkuda raskelt või krooniliselt haigetele lastele ning nende lähedastele emotsionaalset tuge – rõõmu, positiivseid elamusi ja hingejõudu, mis aitavad kurnaval haigusteekonnal toime tulla. Minu Unistuste Päeval täitus käesoleval suvel juba kümnes tegevusaasta, sest fond on loodud 2011. aastal.

Minu Unistuste Päevas tegutseme selle nimel, et iga tõsiselt haige laps saaks tunda rõõmu oma lapsepõlvest ja kogeda positiivseid emotsioone, mis toetavad tema ravi ning haigusega kaasnevaid üleelamisi. Fondis tegutseb ligi 100 innukat vabatahtlikku, kes korraldavad meie sihtrühma lastele koos peredega toredaid ja harivaid unistuste sündmusi. Teeme koostööd Eesti suurimate haiglatega ning mitmete patsientide ühingutega üle Eesti. Minu Unistuste Päeva põhifookus on personaalsetel unistuste päevadel, mille raames korraldame arstide poolt nomineeritud lastele nende unistustest ja soovidest lähtuva päeva, mis on täis kõige paremaid emotsioone, toredaid üllatusi ning erilisi hetki. Lisaks korraldame grupiüritusi nii haiglates kui väljaspool haiglat, mis aitavad tõsiselt haige lapse peredel oma igapäevarutiinist välja tulla, suhelda teiste sarnases olukorras olevate inimestega ja tunda rõõmu ühiselt koosveedetud ajast. Aitame uskuda ja unistada ning unistustel täituda!

2021. aastal soovime Ma Armastan Aidata annetuskeskkonnas heade annetajate abiga koguda 15 000 eurot. Kogutud toetusega saame korraldada kümme personaalset unistuste päeva, kaks suurt grupiüritust väljaspool haiglat ehk perepäeva ja mitmeid vahvaid grupiüritusi haiglates.

  • Näiteks kahe püsiannetaja igakuise 10 eurose panusega aastas saame korraldada ühe meeleoluka mänguhommiku Tallinna Lastehaiglas.
  • Ühe püsiannetaja igakuise 5 eurose panusega aastas saame personaalse unistuste päeva raames korraldada lapsele meelepärase lõunasöögi elamuse pitsarestoranis.
  • Või ühe püsiannetaja igakuise 25 eurose annetusega aastas saame tasuda perepäeva raames videograafile ilusate hetkede jäädvustamise eest.

http://minuunistustepaev.ee

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Lõbus mänguhommik Lottega

08.07.2019

Sügisest kevadeni on lõbusad muinasjututegelased käinud lapsi Tallinna Lastehaiglas rõõmustamas. Kätte on jõudnud kevade viimane mänguhommik. Sel korral läheb lapsi üllatama koeratüdruk Lotte.

Lapsed on mängutoas õhinas ja võtavad Lotte suure elevusega vastu. Enne mängimist tuleb Lottel mõte natuke midagi süüa ja kõige parem toit, mida Lotte teab, on ema Anna tehtud pannkoogid. Ema aga Lottel kaasas pole ja nii otsustatakse lastega, et tuleb ise pannkoogid valmis küpsetada. Pannkookide küpsetamiseks on Lottel tore laulumäng, mida koos lauldakse ja sealjuures ka natuke arvutamist õpitakse.

Doktor Ave jääpurikaravi

Koogimäng mängitud, pusitakse puslede kokkupanemist. Mõni laps on ülikiire, teistel läheb natuke kauem aega. Magus mäng "kommiring" meeldib kõigile ja mõistatuste lahendamine pakub elevust ka suurtele, kes mängutuppa koos põngerjatega tulnud. Lottel on kaasas ka üks lõbus pilt doktor Avest. Leiutajateküla jänesdoktori sarnast arsti, kes oma jääpurikaraviga kõik haiged terveks teeb, oleks hädasti ka lastehaigasse tarvis. Lapsed proovivad Lotte juhendamisel, silmad kinni, panna doktor Avele puuduolevad hambad õigesse kohta. Mõni laps naerab südamest, kui hambad juhtuvad hoopis kinganina otsa või nabale.

Õhupallivigurid ja veel üks kallistus

Kõige rohkem rõõmu tekitavad aga õhupallivigurid. Lottel on kaasas terve kotitäis erinevat värvi õhupalle ja neist meisterdab ta kõigile lastele midagi. Õhupalliloomade tegemine jätkub ka palatites. Lastele jäävad veel mitmeks päevaks sinna rõõmu valmistama koerad, kassid, liblikad, piraadimõõgad, krokodillid. Kui Lotte palatite külastuselt tagasi mängutuppa jõuab, on kõik lapsed juba ära läinud. Ainult üks tüdruk ootab Lottet ikka veel. Ütleb Lottele, et on suur fänn ja tahaks veel ühte kallistust ja pilti mälestuseks. See kallistus muudab tüdruku päeva palju rõõmsamaks ja Lotte õnnelikuks. Koeratüdruk läheb tänulikuna koju ja mõtleb kõikide oma väikeste haiglasolevate sõprade peale. Et neil haiglapäevad ruttu läheksid ja kodus koos sõpradega jälle mängida saaks.

Tagasi