Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
3 595 029 €
Annetajatelt 2 600 887 €
Swedbanki poolt 994 142 €
Minu Unistuste Päev: Aita täita tõsiselt haige lapse UNISTUS!

Minu Unistuste Päev: Aita täita tõsiselt haige lapse UNISTUS!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
32 208.81 €
1107 annetust
40 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Heategevusfond Minu Unistuste Päev on vabatahtlike tegevusel ning ettevõtete ja eraisikute annetustel tegutsev sihtasutus. Fondi eesmärk on pakkuda raskelt või krooniliselt haigetele lastele ning nende lähedastele emotsionaalset tuge – rõõmu, positiivseid elamusi ja hingejõudu, mis aitavad kurnaval haigusteekonnal toime tulla. Minu Unistuste Päeval täitus käesoleval suvel juba kümnes tegevusaasta, sest fond on loodud 2011. aastal.

Minu Unistuste Päevas tegutseme selle nimel, et iga tõsiselt haige laps saaks tunda rõõmu oma lapsepõlvest ja kogeda positiivseid emotsioone, mis toetavad tema ravi ning haigusega kaasnevaid üleelamisi. Fondis tegutseb ligi 100 innukat vabatahtlikku, kes korraldavad meie sihtrühma lastele koos peredega toredaid ja harivaid unistuste sündmusi. Teeme koostööd Eesti suurimate haiglatega ning mitmete patsientide ühingutega üle Eesti. Minu Unistuste Päeva põhifookus on personaalsetel unistuste päevadel, mille raames korraldame arstide poolt nomineeritud lastele nende unistustest ja soovidest lähtuva päeva, mis on täis kõige paremaid emotsioone, toredaid üllatusi ning erilisi hetki. Lisaks korraldame grupiüritusi nii haiglates kui väljaspool haiglat, mis aitavad tõsiselt haige lapse peredel oma igapäevarutiinist välja tulla, suhelda teiste sarnases olukorras olevate inimestega ja tunda rõõmu ühiselt koosveedetud ajast. Aitame uskuda ja unistada ning unistustel täituda!

Ma Armastan Aidata annetuskeskkonnas kogutud toetusega saame korraldada personaalseid unistuste päevi, suuri grupiüritusi väljaspool haiglat ehk perepäevi ning viia haiglatesse tegevusvahendeid, et rõõmustada ka haiglaravil olevaid lapsi.

  • Näiteks kahe püsiannetaja igakuise 10 eurose panusega aastas saame viia haiglatesse kunstitarbeid.
  • Ühe püsiannetaja igakuise 5 eurose panusega aastas saame personaalse unistuste päeva raames korraldada lapsele meelepärase lõunasöögi elamuse pitsarestoranis.
  • Või ühe püsiannetaja igakuise 25 eurose annetusega aastas saame tasuda perepäeva raames videograafile ilusate hetkede jäädvustamise eest.

www.minuunistustepaev.ee

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Aileeni unistuste päev

08.10.2020

Aileen on imearmas 9-aastane tüdruk, kes elab Lääne-Virumaal, Vinnis. Kui Aileeniga esmakordselt kohtusime, võis arvata, et selle heledapäise tütarlapse unistus võiks olla roosa ja suhkruvatine. Aga oli hoopis konkreetne ja ambitsioonikas. Aileen unistab saada presidendiks. Nii asusime Aileeni unistuste päeva korraldama ja võtsime endale kindla eesmärgi viia Aileen Kadriorgu, kohtuma Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidiga.

Hommik presidendisviidis

Milline võiks välja näha ühe presidendi päev? Kuidas ja kus võiks alata hommik? Loomulikult suurepärase vaatega “Presidendi sviidis,” mille Eesti kõrgeimate tärnidega Swissotel Tallinn oli aegsasti Aileeni jaoks valmis seadnud. Swissotelis võeti Aileeni vastu nagu päris presidenti ning hotelli ees kohtas tüdruk oma fännidest toetajaid, kellel olid käes erinevate sõnumitega plakatid: “Turvaline tulevik Aileeniga!”, “Aileen, esimene lapspresident!” Kohtumine oma toetajatega seljataga, ootas Aileeni uhke A-klassi Mercedes, mis sõidutas tüdruku koos ema ja isaga järgmisse peatuspaika.

President peab olema sportlik

Üks hea president peab olema sportlik, arvas meie päevakangelane. Lisaks presidendiametile unistab Aileen saada ka maailma parimaks laskesuusatajaks. See salasoov on saanud inspiratsiooni ilmselt tüdruku emast, sest Aileeni ema Helen Aart oli kunagi väga tubli laskesuusataja. Lasketiirus näitaski ema oma meisterklassi, kuidas märklauda sihtida ja pihta saada. Vau! Selleks hetkeks oli Aileen üsna kindel, kelle ta endale kaitseülemaks võtab.

Kuidas võiks lapspresident meelt lahutada?

Aileen avaldas meile veel ühe unistuse, mille ta soovis enne tähtsale ametipostile asumist teoks teha. Piiga unistas valmistada ise kinos popcorni ja seda me talle võimaldasime! Koolitusel selgusid kõik popcorni valmistamise olulised etapid ning sellel hetkel kui Aileen popcorni ise tegema asus, sattus ta nii suurde hoogu, et vahepeal oli tunne justkui oleks unistuste amet meie kangelasele juba leitud. Ta tegi ja tegi ja muudkui täitis hiiglaslikku karpi popcorniga, mille sai peale “pikka tööpäeva” kingituseks kaasa. Seejärel nautis Aileen koos ema ja isaga vahva multika vaatamist, ees hiiglaslik popcorni karp, mis oli peaaegu sama suur kui Aileen ise.  

Mida peaks president sööma?

Loomulikult “tervislikke toite”, vastas Aileen. Seepärast võtsime suuna Kalamaja kohvikusse Oivaline, kus meid ootas maitsev lõunasöök ja magusroog. Peale kosutavat kõhutäit sai Aileen teada, et nüüd on hoopis tema kord õppida tegema tervislikke magustoite, millega täitus veel üks Aileeni unistus. Tüdrukul on esimese tüübi diabeet, mis tähendab seda, et Aileen peab kogu aeg jälgima, mida ja kui palju korraga ta sööb. Teadmised, kuidas valmistada tervislikke magustoite on seega väga vajalikud.  

Aileen kokkas, katsetas ja proovis kõike, mida Karl-Ott talle ette näitas. Ema, isa ja vabatahtlikud said nautida tervislikke hõrgutisi, mida tüdruk hea meelega jagas. Kui küsisime: “Kas õdedele ka jätkub?” vastas Aileen: “Ei usu, ma söön need kõik ise ära, need on nii head!” Lapsesuu ei valeta, selliste tervislike kommidega on iga president alati heas vormis.

Kus president igapäevaselt töötab?

Nii jõudsimegi lähedale Aileeni unistuste päeva tipphetkele. Kui sul on soov kellekski saada, siis on oluline koguda infot otse allikast. Mis saab olla veel parem ja ägedam kui minna presidendi kantseleisse ja kohtuda päris Eesti Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidiga.  

Kadriorgu jõudes nägi Aileen vahtkonnavahetust ning spetsiaalselt tema jaoks avati peauksed, kust tavaliselt sisenevad kõrged külalised ja riigipead. Meid võttis vastu ja võõrustas Vabariigi Presidendi vabakonnanõunik Urmo Kübar.  

Aileenile tutvustati presidendi kantselei erinevaid ruume. Räägiti reeglitest ja traditsioonidest. Päevakangelane vaatas ja kuulas ning pani kõik kõrvataha, sest ta teadis, et seda infot läheb tal kunagi vaja. Aileenil oli võimalus istuda sama tooli peal ja laua taga, kus president igapäevaselt töötab. See oli kahtlemata eriline hetk. Ja siis saabuski president ise. Kaunis sinises kleidis sammus Kersti Kaljulaid Aileeni suunas. Tehti pidulik foto Vabariigi Presidendi lipu juures.  

Seejärel juhatati kogu delegatsioon uhkesse nõupidamiste ruumi ning istusime suure laua taha, president Kersti Kaljulaid ja Aileen Aart üksteise vastas. Räägiti plaanidest ja tulevikust ning jutuajamise käigus selgus, et kui Aileen saaks tulevikus presidendiks, siis aitaks ta kindlasti muuta Eesti elu paremaks ja aitaks just neid inimesi, kes abi vajavad. Oli ilus vaadata kui soojalt ja oskuslikult president Kaljulaid oma noore iidoliga vestles. Aileen küsis ka oma küsimused, mis olid kenasti meeles. Kersti Kaljulaid soovitas Aileenile panna oma suur plaan kokku ning elada juba praegu nende põhimõtete järgi.  

Rahulik õhtusöök  

Nii hakkaski Aileeni tihe päev lapspresidendina lõppema. Suundusime mõnusasse Kadrioru restorani Mon Repos õhtust sööma, kus Aileen uudistas Kersti Kaljulaidilt saadud kingikoti sisu. Seal oli presidendi roosiaia mesi, Eesti käsitöö helkur, tegevusraamat “Parim ajaviide” ja Kersti Kaljulaidi nimekaart. Aileen oli terve päev tagasihoidlik nagu presidendile kohane. Aga õhtul kui kogu päeva emotsioon hakkas päriselt kohale jõudma, saime aru kui õnnelik ta on.  

Üllatasime Aileeni veel suure õhupallilennu kinkekaardiga, mida ta saab koos oma perega nautida. Küll presidendi päevakavasse mahub ikka palju.

Unistama peab suurelt ja uskuma nende täitumisse!

Loodame, et Aileenist saab ühel päeval president ning siis aitab ta täide viia Eesti riigi ja rahva unistusi, samamoodi kui meie täitsime tema omad.  

Siirad tänusõnad fondi heale koostööpartnerile Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule, tänu kellele jõudis Aileen Minu Unistuste Päeva programmi ning suur-suur aitäh lahketele annetajatele, kes oma toetava õla Aileeni unistuste päeva õnnestumisele alla panid!

Tagasi