Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
3 623 739 €
Annetajatelt 2 629 597 €
Swedbanki poolt 994 142 €
Minu Unistuste Päev: Aita täita tõsiselt haige lapse UNISTUS!

Minu Unistuste Päev: Aita täita tõsiselt haige lapse UNISTUS!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
32 623.81 €
1127 annetust
40 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Heategevusfond Minu Unistuste Päev on vabatahtlike tegevusel ning ettevõtete ja eraisikute annetustel tegutsev sihtasutus. Fondi eesmärk on pakkuda raskelt või krooniliselt haigetele lastele ning nende lähedastele emotsionaalset tuge – rõõmu, positiivseid elamusi ja hingejõudu, mis aitavad kurnaval haigusteekonnal toime tulla. Minu Unistuste Päeval täitus käesoleval suvel juba kümnes tegevusaasta, sest fond on loodud 2011. aastal.

Minu Unistuste Päevas tegutseme selle nimel, et iga tõsiselt haige laps saaks tunda rõõmu oma lapsepõlvest ja kogeda positiivseid emotsioone, mis toetavad tema ravi ning haigusega kaasnevaid üleelamisi. Fondis tegutseb ligi 100 innukat vabatahtlikku, kes korraldavad meie sihtrühma lastele koos peredega toredaid ja harivaid unistuste sündmusi. Teeme koostööd Eesti suurimate haiglatega ning mitmete patsientide ühingutega üle Eesti. Minu Unistuste Päeva põhifookus on personaalsetel unistuste päevadel, mille raames korraldame arstide poolt nomineeritud lastele nende unistustest ja soovidest lähtuva päeva, mis on täis kõige paremaid emotsioone, toredaid üllatusi ning erilisi hetki. Lisaks korraldame grupiüritusi nii haiglates kui väljaspool haiglat, mis aitavad tõsiselt haige lapse peredel oma igapäevarutiinist välja tulla, suhelda teiste sarnases olukorras olevate inimestega ja tunda rõõmu ühiselt koosveedetud ajast. Aitame uskuda ja unistada ning unistustel täituda!

Ma Armastan Aidata annetuskeskkonnas kogutud toetusega saame korraldada personaalseid unistuste päevi, suuri grupiüritusi väljaspool haiglat ehk perepäevi ning viia haiglatesse tegevusvahendeid, et rõõmustada ka haiglaravil olevaid lapsi.

  • Näiteks kahe püsiannetaja igakuise 10 eurose panusega aastas saame viia haiglatesse kunstitarbeid.
  • Ühe püsiannetaja igakuise 5 eurose panusega aastas saame personaalse unistuste päeva raames korraldada lapsele meelepärase lõunasöögi elamuse pitsarestoranis.
  • Või ühe püsiannetaja igakuise 25 eurose annetusega aastas saame tasuda perepäeva raames videograafile ilusate hetkede jäädvustamise eest.

www.minuunistustepaev.ee

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Ninapidi filmimaailmas – suure unistuse täitumine

09.11.2021

11-aastane Grethe jõudis personaalsesse unistuste päeva programmi tänu Eesti Laste- ja Noorte Diabeedi Ühingule (Diabeedikool), kellega Minu Unistuste Päeval on juba aastaid väga hea koostöö. Nimelt avastati meie päevakangelasel kõigest aasta ja kahe kuu vanuselt 1. tüüpi diabeet.

Grethe ema Karin kirjutab: “Koheselt saime haiglas külge ka insuliinipumba, veidi hiljem sensori. See, et tema küljes on 24/7 kanüül, insuliinipump ja sensor, annavad küll südamerahu lapsevanemale, aga lapsele endale on see raske. Tahab ka ju Grethe olla lihtsalt tavaline noor, kanda kleiti, kust ei punnita välja insuliinipump.  Mitte mõelda koguaeg, kas veresuhkur on kõrge või madal, mida hetkel tohib süüa ja mida mitte, kui palju toidus süsivesikuid on või ööbida lihtsalt sõprade juures nii, et keegi ei valvaks ööläbi su veresuhkrunäitu. See kõik on olnud kurnav nii lapsele kui lapsevanematele.” Vaatamata väljakutsetele, millega Grethe igapäevaselt silmitsi seisab, on noorel neiul palju vahvaid unistusi, mille poole püüelda. Pärast esmast kohtumist Grethe ja tema perega oli meie vabatahtlikel selge, et tüdruku suurimaks sooviks on osaleda näitlejana mõnes filmis. Ees oli ootamas põnev ja seiklusterohke unistuste päev filmimaailmas. 

Tõukeratastel aaretejahile 

Alustasime unistuste päeva väikese brunch`iga kohvikus Boheem, kus saime mõnusalt juttu ajada, hommikust süüa ja peaaegu möödunud suve toimetuste üle muljetada. Grethe ootas eesolevat päeva põnevusega. Pärast kehakinnitust andsime Grethele ka esimese vihje – Kalamaja kaardi.  

Kalamaja kaardile oli märgitud mitukümmend erinevat punkti ning Grethe ülesandeks oli otsida vihjeid, mis juhataksid teda õigesse suunda. Esimene vihje oli peidetud Grethe tooli alla Boheemis. See juhatas ta kaardil järgmisse punkti, kust tuli omakorda üles leida järgmine vihje jne. Aaretejahi lennukamaks kulgemiseks võimaldas Comodule OÜ meil kasutada populaarseid Tuule elektritõukerattaid. Teekond viis meid Telliskivist läbi Kalamaja, Noblessneri, Patarei Vangla, Kalamaja Pagarikoja kuni  Forum Cinemas`ni, kus tüdrukule kingiti kinopiletid filmi “Appi, ma kahandasin oma sõbrad” esilinastusele.  

Algus näitlejakarjäärile 

Aaretejahi lõpp-punktiks oli Nordic Face casting`u agentuur, kus Grethe tutvus  filminäitlejate leidmise ja valimise telgitagustega. Tüdruk sai teha endast fotod ja proovilugemise video agentuuri andmebaasi, et järgmistel filminäitlejate otsingutel Grethe info kergesti leitav oleks.  

Grethe näitlejakarjäärile aluse panemise järel liikusime lõunat sööma restorani Kivi Paber Käärid, kus meid lahkelt võõrustati. Kui kõhud olid head-paremat täis, ootas Grethet ees Filmimuuseum, kus saime tuttavaks ühe filmi sündimise kõikide detailidega. Ehtisime end kostüümidega ja osalesime Grethega paaris filmiklipis.  

Taustanäitlejana koguperefilmis 

Grethe suurimaks unistuseks on saada filminäitlejaks, seega oli peaüllatuseks osalemine pärisfilmis. Nordic Face andis Grethele imelise võimaluse astuda elus esimest korda taustanäitleja rolli ja seda Eestis valmivas koguperefilmis “Tähtsad ninad”. Tüdruk lõi kaasa lõpustseenis spordiklubi basseinis koos teiste filminäitlejatega. Filmimine toimus eraldi päeval ja ärgata tuli vara, kuid kõik see tasus ennast positiivsete emotsioonide näol kuhjaga ära. Grethe sai kogeda ja näha, kuidas näeb välja üks filmivõtte päev, kuidas see hõlmab tegelikult ka ootamist, inimeste paigutamist ja sättimist kindlatele kohtadele, kordusi, mitmeid võtteid, pause, teejoomist jm. Kõik oli kokku üliäge ja isegi basseinivesi ei tundunud külm  

Oli üks ütlemata tore avastusi täis päev, mis andis tüdrukule veel rohkem indu süüvida oma unistustemaailma, kus tulevikus võiks olla talle koht kas filminäitlejana või siis castingu korraldajana. Meie, Unistuste Päeva vabatahtlikud, oleme aga kindlalt veendunud, et unistama peab, ja seda suurelt!  

Emotsioonid päevast

Grethele väga-väga meeldis tema päev. Ja mina Erkkiga olen üli-ülitänulik, et meie lapsele selline päev võimaldati. Grethe tundis ennast hoitud ja erilisena. Casting oli tema meelest muidugi kõige ägedam ja tekitas ikka lootuse, et äkki ta nüüd kutsutakse mõnda filmi ka. Kui mina tean seda tema näitlemise soovi, siis Erkki oli uskumatult üllatunud ja uhke, kui tüdruk seal oma proovilugemist tegi. Ja aaretejaht tõukerattaga. See oli nii tore, et te tema jutust selle välja lugesite, et aaretejaht meeldib.  Ma ise olin natuke murelik peale teie külaskäiku, sest Grethe eriti  avatud ei olnud ja justkui ei rääkinudki midagi. Aga oskasite välja noppida ikka need õiged asjad.

Grethe oli väga õnnelik, et sai filmis osaleda ja loodab, et ta ikka sinna filmi sisse ka jäetakse ja ennast ükskord päriselt kinos näha saab.  Ta ei arvanud, et ühe filmiga on nii palju inimesi seotud ja see sättimine ja kõikide asjade paigutamine ja proovimine nii palju aega võtab. See oli üks äge kogemus! Grethe arvas ka, et kui ta näitlejaks ei saa, siis ta tahaks teha seda Ingridi tööd (mis amet see nüüd oligi, see näitlejate otsimine?). Igal juhul avardas silmaringi, et seal võttepaigas on ka muid ägedaid ameteid.

Ma ise olin õhtuks uskumatult väsinud ja sain aru, et olin ka ise veidi ärev. Aga kõik läks superhästi. Kõige suurem õnn on näha, et su laps on õnnelik.

Suured-suured tänud, et meie perele see päev nii eriliseks tehti.

Ülitänulikud, Erkki ja Karin

 

Tagasi