Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
3 623 739 €
Annetajatelt 2 629 597 €
Swedbanki poolt 994 142 €
Minu Unistuste Päev: Aita täita tõsiselt haige lapse UNISTUS!

Minu Unistuste Päev: Aita täita tõsiselt haige lapse UNISTUS!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
32 623.81 €
1127 annetust
40 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Heategevusfond Minu Unistuste Päev on vabatahtlike tegevusel ning ettevõtete ja eraisikute annetustel tegutsev sihtasutus. Fondi eesmärk on pakkuda raskelt või krooniliselt haigetele lastele ning nende lähedastele emotsionaalset tuge – rõõmu, positiivseid elamusi ja hingejõudu, mis aitavad kurnaval haigusteekonnal toime tulla. Minu Unistuste Päeval täitus käesoleval suvel juba kümnes tegevusaasta, sest fond on loodud 2011. aastal.

Minu Unistuste Päevas tegutseme selle nimel, et iga tõsiselt haige laps saaks tunda rõõmu oma lapsepõlvest ja kogeda positiivseid emotsioone, mis toetavad tema ravi ning haigusega kaasnevaid üleelamisi. Fondis tegutseb ligi 100 innukat vabatahtlikku, kes korraldavad meie sihtrühma lastele koos peredega toredaid ja harivaid unistuste sündmusi. Teeme koostööd Eesti suurimate haiglatega ning mitmete patsientide ühingutega üle Eesti. Minu Unistuste Päeva põhifookus on personaalsetel unistuste päevadel, mille raames korraldame arstide poolt nomineeritud lastele nende unistustest ja soovidest lähtuva päeva, mis on täis kõige paremaid emotsioone, toredaid üllatusi ning erilisi hetki. Lisaks korraldame grupiüritusi nii haiglates kui väljaspool haiglat, mis aitavad tõsiselt haige lapse peredel oma igapäevarutiinist välja tulla, suhelda teiste sarnases olukorras olevate inimestega ja tunda rõõmu ühiselt koosveedetud ajast. Aitame uskuda ja unistada ning unistustel täituda!

Ma Armastan Aidata annetuskeskkonnas kogutud toetusega saame korraldada personaalseid unistuste päevi, suuri grupiüritusi väljaspool haiglat ehk perepäevi ning viia haiglatesse tegevusvahendeid, et rõõmustada ka haiglaravil olevaid lapsi.

  • Näiteks kahe püsiannetaja igakuise 10 eurose panusega aastas saame viia haiglatesse kunstitarbeid.
  • Ühe püsiannetaja igakuise 5 eurose panusega aastas saame personaalse unistuste päeva raames korraldada lapsele meelepärase lõunasöögi elamuse pitsarestoranis.
  • Või ühe püsiannetaja igakuise 25 eurose annetusega aastas saame tasuda perepäeva raames videograafile ilusate hetkede jäädvustamise eest.

www.minuunistustepaev.ee

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Suvepidu Rehe küünis

09.11.2021

Mis saab veel parem olla kui üks vinge pidu suvisel pühapäeval! Seoses COVID -olukorraga maailmas ei saanud me korraldada traditsioonilist uusaastapidu. Seega kohe, kui olukord paranes, hakkasime planeerima üht tegevusterohket suvist perepäeva. Meid oli rõõmuga nõus võõrustama Rehe küüni perenaine Aase. Peole registreerus rekordarv külalisi ja olime ülimalt õnnelikud, et meie fondi 10. sünnipäeva suvepeol oli kohal nii palju meie väikeseid ja suuri unistajaid.

Peo avamiseks sai sõna mereröövel Arabella, kes tutvustas külalistele, mis toimuma hakkab ja mida kõike teha on võimalik. Sellel korral oli perepäev eriline ka seetõttu, et kõikide osalejate vahel loositi välja auhindu. Elevus oli suur, kui mereröövel lapsi nimepidi kingitusele järele hõikas.

Politsei

Kes meist ei oleks unistanud lapsena politseinikuks saamisest – uhke vorm seljas ning muudkui sõida vilkurite ja sireenide saatel politseiautoga. Perepäeval oli see kõik võimalik. Meile tulid appi abipolitseinikud Margus ja Kelli-Gerde. Kõik soovijad said viia end kurssi korravalvamise argipäevaga. Margus ja Kelli-Gerde oskasid vastata kõigile väikeste ja suurte huviliste küsimustele. Muidugi sai eraldi suure tähelepanu osaliseks politseiauto – sinna sai sisse istuda, vajutada kõiki nuppe, panna vilkureid tööle ja lasta signaali.

Meile oli külla tulnud ka Põhja prefektuuri eelmise aasta parim narkokoer Cherry koos oma saatja Rimmaga. Rimma juhendamisel näitas Cherry mitmeid põnevaid trikke, mida on oma koeraelu jooksul õppinud. Imestamist ja elevust jagus kõigile pealtvaatajatele. Väga tubli tiim!

Lilleseade

Lilleseade osutus väga menukaks nii laste kui vanemate seas. Arvasime esialgu, et see on populaarne ainult tüdrukute hulgas, aga tuli välja, et ka noormehed panid oma oskused proovile, mis on väga äge! Juhendajad olid kaasa võtnud väga erinevaid lilli, millest imekauneid seadeid sai. Kellele meeldis kollane, kellele valge Lapsed said kerge vaevaga seadetega hakkama ja lõpptulemused oli profitööde väärilised. Mõned unistuste päeva lapsed kinkisid enda tehtud lilleseaded emale või hoopis meie vabatahtlikele, mõni aga valmistas kimbu lähedase sünnipäevaks.

Grafiti

T-särgile HMUP logo joonistamine grafiti-värvidega oli väga populaarne ja tekitas lastes elevust. Värvimine läks reeglina üsna hõlpsasti, mõningal juhul tuli küll värvipurgi pihustile vajutamisega kaasa aidata. Osa lapsi jõudis grafiti-telgini ka seetõttu, et oldi T-särke kellegi teise seljas või näpus juba nähtud. T-särke sai valida (alguses oli 4 erinevat valikut). Kes aga endale T-särki ei soovinud, sai teha pildi vineerplaadile ja selle samamoodi koju kaasa võtta. Grafitikunst oli laste meelest põnev ja lastevanematele pakkus laste jälgimine rõõmu.

Käsitöönurk

Rinnamärgi joonistamine on igal aastal olnud väga populaarne, kes siis ei tahaks uhkusega enda tehtud pildiga rinnamärki kanda. Tehti endale ka Minu Unistuste Päeva fondi logoga rinnamärke, mis samuti osutusid üpris populaarseks. Need, kes tahtsid, said oma aega sisustada lihtsalt joonistamisega. Kõrvallaual oli võimalik meisterdada erinevaid käsitööesemeid. Sai kraapida pilte nähtavale , sai meisterdada käbiloomi, panna oskused proovile liblikate õmblemises ja valmistada täpiloomi.

Hobused

Laste tagasisidet lugedes tundub, et hobuste toomisega peole panime seegi kord täppi. Kõige rohkem sooviti edaspidi meie üritustel näha just ponisid ja hobuseid – neid katsuda, toita ja pai teha. Meil olid sellel korral kohal üks hobune ja üks poni, keda hellitavalt hüüti Pipi hobuseks, sest tegemist oli täpilise poniga (tegelik nimi Täpi ). Vaatamata kuumale suveilmale said kõik soovijad oma sõidu tehtud ja hobused pidasid hästi vastu.

Unenäopüüdjad

Lapsed ja täiskasvanud said valmistada unenäopüüdjaid juhendaja Maariti ning HMUP vabatahtlike abiga. Usutakse, et unenäopüüdjad toovad parema une ja kaitsevad halbade unenägude eest, samuti on need toredad sisustuselemendid kodudes või vahvad kingitused sõpradele. Juhendaja Maarit oli kaasa toonud hulgaliselt ilusaid pärleid, erinevaid sulgi, paelu ja rõngaid, mida kõike sai kasutada unenäopüüdja meisterdamiseks. Väiksematele olid juba rõngad ja rippuvad suled ette valmistatud, mis jättis neile vaid lemmikvärvide ning -kujundi valimise ning kokkusidumise vaeva (rõõmu). Osavamad ja vilunumad käsitööhuvilised said kogu unenäopüüdja kokku panna iseseisvalt, alustades rõngale võrgu punumisest ning lõpetades paelade-sulgede sidumisega raamile. Valmisid tõelised meistriteosed, mis olid kõik ainulaadse disaini, värvi ja kujuga. Kõik meistrid said töötoast kaasa uued oskused, hea tuju ja rahulolutunde.

Teadusteater

Põnevaid elamusi pakkus Teadusteater Teeme Keemiat oma väiksemate ja suuremate katsetega. Lapsed said kaasa lüüa tule tegemisel ning pudelite ja tünnide lennutamisel. Valmistati söövitavat vahtu ja jäälilli. Tehtud sai nii korralikku pauku kui ka lõbupakkuvat tossu.

Peaesineja

Perepäevale esineja valimine oli meil imelihtne, soovisime kutsuda artisti, kellest unistab kõige rohkem lapsi. Kas te juba aimate, kellest me räägime? Meile esines imelise hääle, mõnusalt puusa nõksuma panevate lauludega praegu kõige enim mängitum Eesti naisartist – Liis Lemsalu, keda saatis Mairo Marjamaa. Lapsed nautisid Liisi esinemisest iga hetke – laulsid kaasa ja tantsisid. Iga laps sai koju kaasa laulja autogrammiga fännipildi. Liis oli lahkesti nõus meiega ka üht ühispilti tegema.

Pidulaud

Nagu peole kohane, pakkusime külalistele ka head ja paremat. Meie koostööpartner Põhjala oli valmis sättinud uhke laua, kust võis leida nii miniburgereid kui tervislikku salatit maasikatega. Peale selle olid kuumal suvepäeval jahutuseks mõnusad Balbiino jäätised igale külalisele – valida sai vastavalt oma maitseeelistusele. Vahva üllatusena olid laual ka Kookeri minipannkoogid, mille peale sai endale sobiva kastme valida. Lisaks ohtralt maasikaid, mustikaid, ploome, mureleid, aprikoose, õunu, viinamarju – kõik mõnusad ja värsked. Veega jahutas meid kuumal suvepäeval Saku Läte. Vanematele pakuti ka kohvi.

Mälestused

Suvist perepäeva olime palunud jäädvustama kaks fotograafi, kes liikusid kogu päeva laste seas ja jäädvustasid nende emotsioone ning tegevusi. Kohapeal oli fotoboks, kus külalistel oli pildistamiseks võimalik valida nelja erineva tausta vahel ja igaüks sai endale pildi koju kaasa. Kõike seda siginat- saginat püüdis kaamerasse meie tore videograaf, ootame põnevusega video valmimist.

Usume, et perepäev läks igati hästi. Kõik said enda positiivsete emotsioonide laeka täidetud. Lisaks sellele said külalised endale sobivas töötoas kaasa lüüa, kuulata head muusikat, tantsida, vaadata teadusshowd, täita kõhtu meelepärasega ja hea loosiõnne korral kaasa ka uhkeid auhindu. Ootame põnevusega kõiki tagasi juba meie järgmistele suurtele ühistele perepäevadele!

OSALEJATE TAGASISIDE:

Tere kogu Unistuste Päeva korraldusmeeskond!

Tahame teid tänada järjekordse väga hästi korda läinud perepäeva eest! Meie perele väga meeldis, eriti meie pojale, kelle pärast sai tuldud. Teil on alati need üritused väga hästi organiseeritud. Mulle alati meeldib see, et teil on tegevusi erinevatele maitsetele. Ei õnnestunud mul kuidagi oma poega lilleseade telki meelitada ega ka Liisi kuulama, aga selle eest meeldisid talle väga politseiauto, politseikoer ja keemilised katsed, iseäranis need, mis lõppesid pauguga. Ja muidugi hobusõit on alati talle väga meeltmööda. Nii et alati on nendel üritustel igaühele midagi. Ja muidugi eraldi tuleb välja tuua, milline pidulaud oli osalejatele kaetud!

Tagasi