Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
3 623 739 €
Annetajatelt 2 629 597 €
Swedbanki poolt 994 142 €
MTÜ Nähtamatud Loomad: Olen kanade kangelane!

MTÜ Nähtamatud Loomad: Olen kanade kangelane!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
4 120.34 €
153 annetust
19 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Munakana Säde veedab oma elu kitsas traatpuuris, kus ta ei näe mitte kunagi päikesevalgust ega saa tiibu sirutada. Ta elab umbes A4 suurusel alal, millel ei ole võimalik teha kõiki liigiomaseid tegevusi. 

Puurides peetavad kanad nokivad suure stressi tõttu oma puurikaaslasi ja tekitavad üksteisele vigastusi. Paljud kanad surevad juba poole aasta jooksul.
Sulgede kaotus, luumurrud ja haigused on puurisüsteemides tavalised. Alates 12 kuu vanuselt langeb kanade munemisvõime. 14 kuni 18 kuu vanuselt nad hukatakse. Kanade loomulik eluiga on 5 - 10 aastat.

Säde ei ole munamasin! Ta on intelligentne ja sotsiaalne lind, kelle heaolu ei ole kitsas traatpuuris tagatud. 

Puurisüsteemides toota on kõige odavam, sest lindudelt on kulude kokkuhoiu eesmärgil ära võetud liikumisruum ja võimalus teha liigile omaseid tegevusi.Kanade arv munatööstuses on väga suur. Kui kanu peetaks ainult tingimustes, milles on tagatud nende heaolu, väheneksid paljude lindude kannatused.

Eesti inimesed ei toeta munakanade kohutavates tingimustes pidamist!

2021. aasta märtsis läbi viidud Kantar Emori avaliku arvamuse uuringu kohaselt ei toeta 75% Eesti elanikest munakanade pidamist kitsastes traatpuurides. Ometi peetakse Eestis 82% munakanadest just puurikanalates. Seega elab Eestis kitsastes traatpuurides ligi miljon munakana. Nad vajavad kiiresti Sinu abi!

Aita lõpetada munakanade kitsastes traatpuurides pidamine!

Tõstame tarbijateadlikkust ja veename toidusektori ettevõtteid nagu jaeketid ja restoranid liituma algatusega, mille raames nad lähevad üle puurivabade kanade munadele hiljemalt aastaks 2025. Selle algatusega liitunud ettevõtteid on Eestis juba sadakond. Sinu võimuses on see, et Eestis lõpetataks munakanade kitsastes traatpuurides pidamine!

Anneta ja ole kanade kangelane

Sinu annetus teeb võimalikuks näiteks munakoodide lugemise õpetuste trükkimiseks; artiklite avaldamiseks; IT ja õiguskulude katteks; reklaampindade eest tasumiseks; transpordikulude katteks; avaliku arvamuse uuringute tellimiseks; läbirääkimiste korraldamiseks; videote koostamiseks ja monteerimiseks ning paljuks muuks. 

Nähtamatud Loomad seisab Eesti farmiloomade heaolu eest ning teeb igapäevaselt tööd loomatööstuse julmade tootmispraktikate seljatamiseks. Kõik loomad väärivad meie kaitset, hoolt ja armastust!

  • 5 € eest on võimalik sõita läbirääkimistele toidusektori ettevõttega, et veenda neid puurikanade munadest loobuma või trükkida 100 lendlehte, et tõsta inimeste teadlikkust puurides peetavate munakanade heaoluprobleemidest.
  • 10 € eest saame ühe kuu vältel ülal pidada kampaania kodulehte, kus kutsume toetajaid üles allkirjastama petitsioone, saatma kirju otsustajatele jms, või panna üles sotsiaalmeedia reklaame munatööstuse telgitaguste paljastamiseks.
  • 15 € eest saame trükkida professionaalsed raportid Eesti toidufirmadele üleminekust puurivabadele munadele ja 1000 lendlehte tarbijatele munakoodide lugemise õpetuseks, et nad teaksid, kuidas puurivabu mune poes valida.
  • 25 € eest saame uudisteportaalis üheks päevaks üles panna arvamusartikli munatööstuse problemaatikast, et tõsta inimeste toetust nende lõplikule keelustamisele.
  • 50 € eest saame osta heli-, veebi ja välireklaame selleks, et näidata inimestele, kui oluline on loomade heaolu meie ühiskonna jaoks.

https://nahtamatudloomad.ee/

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Artiklid