Talvised toidukogumispäevad 13.-14. detsembril toidupoodides üle Eesti

Talvised toidukogumispäevad 13.-14. detsembril toidupoodides üle Eesti

Kuidas su annetus aitab? »

Vajatakse 1000 vabatahtlikku
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Ootame vabatahtlikke osa võtma talvistest toidukogumispäevadest!

Peagi on käes aeg Toidupanga talvisteks toidukogumispäevadeks suuremates kauplustes. Liitu meie vabatahtlike meeskonnaga ja tee väike heategu! Sinu abi on väga vajalik, et koguda toidukaupa vaesuses elavatele peredele!

Vabatahtlike registreerimiseks toidukogumispäevadele on avatud keskkond osale.toidupank.ee. Registreerida saab ennast üksi, samuti enda kokku pandud grupiga, näiteks sõprade, koolikaaslaste või kolleegidega.

Vabatahtlike ülesanneteks on jagada kaupluse külastajatele flaiereid, võtta vastu toiduannetused ja valmistada toidukaup ette transpordiks. Vabatahtlikud tegutsevad toidupoodides mõlemal päeval kahes vahetuses. Esimesed vahetused alustavad reedel peamiselt kell 13.00 ja laupäeval kell 12.00. Mõnes kaupluses alustatavad vabatahtlikud varem või hiljem ning on piirkondi, kus aktsioon toimub vaid ühel päeval. Registreerimiskeskkonnast leiab täpse info vabatahtlike vahetuste kellaaegade ja kõikide aktsioonis osalevate kaupluste kohta.

Vabatahtlikke juhendab vahetuse vanem, kelle ülesanne on sujuva töö organiseerimine ning mõnusa meeleolu loomine. Kui Sul on kogemust või soovi vabatahtlike vahetusevanema ülesannet täita, palume kirjutada  liina@toidupank.ee. Vahetuse vanemana osalemine annab sulle kindlasti juurde kogemust ning hea võimaluse ennast proovile panna.

Kellele läheb kogutud toidukaup?

Toiduabi on mõeldud ajutiseks abiks inimestele, kes on sattunud majanduslikult raskesse olukorda. Suurt tähelepanu pöörame väikeste lastega ja/või paljulapselistele allpool toimetulekupiiri elavatele peredele. Info abivajajate kohta saavad toidupangad kohalikelt sotsiaalosakondadelt. Samuti teevad kõik toidupangad tihedat koostööd teiste heategevusorganisatsioonidega, kes aitavad raskustesse sattunud inimesi. Kogutud toidukaup hakkab jõudma toimetulekuraskustes perede toidulaudadele juba kogumispäevadele järgneval nädalal.

Teeme koos head!

Artiklid