Võimalus tunda end TALLINNAS Mõmmiku nahas

Võimalus tunda end TALLINNAS Mõmmiku nahas

How does your donation help? »

2 volunteers needed
Project already completed. Thanks to all who contributed!

How does your donation help?

How does your donation help?

Paljud on Mõmmikust kuulnud, paljud on teda näinud, paljud on talle lehvitanud, paljud on talle patsu löönud, paljud on teda kallistanud, paljud on teda peljanud, paljud on üritanud tema ninast sisse piiluda… aga vaid üksikud teavad, kuidas sündis tänaseks TÜ Kliinikumi Lastefondi identiteedi kandja staatusesse tõusnud pehme ja armas Mõmmik.

Juba algklassides õpetatakse, et mõmmikud sünnivad tavaliselt pisikeste ja abitutena keset talve paksus karulaanes pimedas koopas ja kevade saabudes on nad juba niivõrd tragid, et lippavad koos puhanud emaga metsatukkasid uudistama. Ehk sattus ka Lastefondi Mõmmik ükskord niiviisi Tartu tänavatele ekslema ja leidis juhuse tahtel tee fondi kontorisse, kus talle kohe lips kaela seoti ja headel eesmärkidel tööle rakendati?

Päris nii ikka tegelikult ei olnud. Lastefondi Mõmmiku juured ei vii paksu karulaande, kus tema ema teda siiani, meepott kapis, pikisilmi tagasi ootab. Mõmmikul on hoopis kaks ema ja nad mõlemad olid tema sünnihetkel Tartu linnas – „vaimne ema” on Lastefondi särav vabatahtlik (nüüdseks ammu vilistlane) Pii Müller ja „füüsiline ema” on teater „Vanemuine” kunstnik-butafoor Terje Kiho (abiks oli ka tema kolleeg Leenamari Pirn).

Nüüdseks palju tuntust kogunud karu sai valmis 2009. aasta kevadel. Oma debüüdi tegi ta spordiüritusel nimega „Energiasüst”, kus ta muu hulgas ka agaralt päev otsa aeroobikat kaasa tegi. Esimest korda Mõmmiku nahas ringi liikumise au sai endale loomulikult tema looja Pii Müller, kellel positiivsetest emotsioonidest puudust tunda ei tulnud: „See, kui hästi Mõmmik vastu võeti, selgus üsna kiiresti – lapsed olid lihtsalt hullumas. Hetkega oli selge, et õige idee sai teostatud!”

Tänaseks on Mõmmik jõudnud teha juba nii palju head ja teda kohtab nii joonistatuna õnnitluskaardil, trükituna õhupallil ja torusallil, heegeldatuna laste kaisus kui ka virtuaalselt Youtube´is. Pii usub, et Mõmmikut ootab veel ees suur tulevik: „Minu pisikesest mõmmikust peas on kasvanud suur ja uhke tegelane, kes elab oma elu ja teeb oma tööd väärikalt”.

Ootame appi heasüdamlikke ajaannetajaid, et saada osa Mõmmikus olemise rõõmust, mis laste ja täiskasvanute nägudelt tagasi peegeldub! 

PALUME APPI TALLINNA-LÄHISTELE:

Konkreetse ajaannetuse projektiga palume Mõmmikusse inimest, kes saaks osaleda:

  • 3. augustil kell 21:30-23:00 toimuval IRONMAN triatlonfestivali Seve Ehituse heategevusjooksul Tallinnas! 
  • 11. augustil kell 17:00-19:00 toimuval Peetri Jooksul Harjumaal Peetri alevikus!

Articles