Remonditalgud Kassiabis

01.08.2018

Suve alguses kutsusime inimesi minema mõne organisatsiooni juurde vabatahtlikuna kaasa lööma ning tutvuma lähemalt heategevusorganisatsioonide igapäevaga. Ühe projektina hõikasime välja ka remonditalgud Kassiabi juures.

MTÜ Kassiabi tegevuse põhieesmärgiks on koduta jäänud kassidele uute püsivate kodude leidmine. Oma tegevusega soovitakse vähendada kodutute loomade arvu Tallinna tänavatel ning tõsta lemmikloomapidamise kultuuri. Lisaks on eesmärgiks arendada teadmisi lemmikloomapidamisest, süvendada arusaamist sellega kaasnevast vastutusest ja kummutada lemmikutega seotud eelarvamusi. Aasta jooksul leiab Kassiabi kaudu uue kodu ligi 500 kassi, hetkel on nende hoole all umbes 80 kassi. Igapäevaselt vajab Kassiabi vabatahtlikke, kes käiksid suures hoiukodus Tallinnas kasside eest hoolitsemas, ravimas ja toitmas, nende ruume koristamas ja vajadusel aitaksid kliinikutranspordiga. Ilma tublide vabatahtliketa organisatsioon toimida ei saaks. Kassiabi koridorid ja ruumid on aja jooksul oma värvi ja särtsu kaotanud ning see ei lähe teps mitte kokku sooja ja särava energiaga, mis valitseb nende ruumide sees. Ruumidele uue vungi andmiseks kutsutigi kampa vabatahtlikud, kelle abiga olid tulemused juba paari tunni pärast näha.

Ühel suvisel juulikuu päeval toimusidki vabatahtlike abiga hoiukodu ruumide remonditalgud. Kassiabi suur hoiukodu on vanemat sorti maja, mis vajab aeg-ajalt natuke hoolt. Otsiti vabatahtlikke, kes aitaksid korraldada natuke remonditöid hoiukodus, et tuua kolletunud koridori veidike helgust juurde. Päev algas ennelõunal juba väga töiselt, kõigepealt tutvuti remonti vajavate ruumidega ning asuti tööle, kokku oli panustamas 9 vabatahtlikku. Palava ilma ja rohke töö kõrvale pakkus hoiukodu ka värsket morssi, küpsiseid ja melonit, ning organisatsiooni kollektiiv hoolitses selle eest, et kõik tunneksid ennast hästi ning teeksid soovi korral pause ning käiksid ringi uudistamas. Pärast remonditööde lõpetamist tehti üheskoos majas ringkäik ning tutvuti hoiukodu armaste hoolealustega ning preemiaks maiustati ka kringliga.

Nii vabatahtlikud kui ka Kassiabi kollektiiv olid tehtud tööga rahul ning üks vabatahtlik avaldas soovi jääda organisatsiooni juurde vabatahtlikuks ka edaspidi. See on tore näide sellest, kuidas ühekordsest aktsioonist võib välja kasvada pikem seotus organisatsiooniga ning tahe järjepidevalt panustada. Ühing ja Ma armastan aidata on kõigile remondilistele väga tänulik ning rõõmus, et kõiki valdas töö tegemise ajal positiivne meeleolu!

Kui ka Sina sooviksid mõne organisatsiooni juures vabatahtlikuna panustada, siis vaata variante siit või võta otse ühendust organisatsiooniga, kelle juurde minna tahaksid!

Назад