Vajame hoiukodusid

Vajame hoiukodusid

How does your donation help? »

Calling for volunteers!
Project already completed. Thanks to all who contributed!

How does your donation help?

How does your donation help?

Kirjeldus

Otsime inimesi, kes sooviksid hakata turvakodu loomadele hoiukoduks. Hoiukoduks olemine tähendab looma eest hoolitsemist seni, kuni loom leiab endale kodu ehk endise või uue omaniku. Mõnel juhul tähendab see mõnda nädalat, teisel mitut kuud või hoopiski Sinule sobivat ajaperioodi.

Kõige enam vajavad hoiukodu erivajadustega loomad, kes mingil põhjusel ei saa veel uude koju minna. Loom võib veel olla liiga nõrk, väike või ka liiga taltsutamatu, kui tegemist on näiteks tänavaloomaga, kellel on olnud väga vähene kokkupuude inimestega. Arvestada tuleb ka sellega, et sageli vajavad hoiukodu hoolde antavad loomad rohkem tähelepanu kui teised loomad.

Pakkudes kasuperena abivajavale loomale oma aega, energiat ja kodu, aitad Sa looma ette valmistada minekuks tema päriskoju ning vähendada turvakodu ülekoormatust.
Omalt poolt pakume hoiukodule oma igakülgset abi, sealhulgas veterinaartoimingute eest hoolitsemist ning vajadusel ka söögiks vajaliku pakkumist. Hoiukodult ootame, et nad pühendaksid loomale aega, hoolitsust, mõnusat paika nende kodus ning hulgaliselt armastust looma vastu.

Meist

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu on tegutsenud alates 2005. aastast ning proovib vähendada kodutute loomade hulka, otsides neile uusi kodusid. Esialgu hoiti loomakesi vabatahtlike kodudes, kuid alates 2013. aastast on Turvakodu käsutuses ka varjupaigale sobivad ruumid, kus praegusel hetkel resideeruvad enam kui pooled meie hoole all olevatest loomadest. Varjupaiga eesmärgiks on aidata väärkoheldud, hüljatud ja kadunud loomi, andes neile turvalise ajutise varjupaiga ja aidates neil leida uue kodu. Kõik varjupaiga loomad saavad täieliku arstiabi – nad steriliseeritakse, vaktsineeritakse ja tehakse parasiiditõrjet. MTÜ toetab ka kogu ühiskonnas loomade heaolu arendamist ning teeb kõik endast sõltuva loomadega seonduvate murede lahendamiseks. Viimase kolme aasta jooksul on MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu leidnud uue kodu enam kui 400 loomale.

Articles