Ma armastan aidata: kas jõuame sel aastal rekordilise 300 000 euroni?

22.12.2020

Lõppeval aastal oleme teie kõigi abiga kogunud  „Ma armastan aidata“ heategevusorganisatsioonidele rekordilised 285 370 eurot – 300 000 on juba väga lähedal. Aasta 2020 on pannud meid kõiki keerulistesse olukordadesse, tekitanud segaseid mõtteid ning selle kõrval isegi kurbust ja hirmu. See aasta on aga ka näidanud, et ainult koos ja üksteist märgates ning hoolides saame tagada turvatunde ning kindluse, et ka see olukord möödub. Oleme tänulikud iga annetuse eest, mis sel aastal tehtud on. 

Juba kevadise eriolukorra ajal loodud „Hoiame“ kampaania tõestas, et ka olukorras, kus igaühe elus on palju teadmatust, on abivajajate aitamine ning ühiskonna oluliste kitsaskohtade leevendamine meie jaoks olulised. Paljud heategevusorganisatsioonid nägid kevadel annetuste langust, mis omakorda tekitas ebakindlust ning sundis organisatsioone oma tegevusi ümber mõtestama. Samal ajal kogusid teised organisatsioonid aga rekordiliselt annetusi. Head annetajad toetasid „Hoiame“ kampaanias kaheksat heategevusorganisatsiooni 40 000 euroga. Nii sai toetada näiteks Saaremaa eesliinitöötajate laste e-õpet (Asendusõpetajate programm), vaesuses elevate perede toiduabi (Toidupank), vaimse tervise nõustamist (MTÜ Peaasjad) või perevägivalla all kannatavate naiste ja laste vägivallast väljumist (MTÜ Vägivalla vaba elu kaitseks).

Sel sügisel toimus ka tervisevaldkonnale suunatud kampaania, millega kogusime annetusi organisatsioonidele nagu Pimemassööride Ühing, Lahendus.net, Eesti Vähiliit jt. Fotograaf Iris Kivisalu püüdis läbi kaamerasilma piltidele inimesed, kel tervisevaldkonna organisatsioonidega oma lood rääkida on. Need valus-rõõmsad lood tõid esile selle, kui palju saame läbi enda elus kogetu aidata teisi, kes samade muredega silmitsi seisavad. 

Mõni nädal tagasi, 1. detsembril toimusid teist korda üle-eestilised annetamistalgud, mil „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonnas sündis uus ühel päeval tehtud annetuste rekord. Inimesed annetasid üle 53 000 euro ja Swedbank lisas sellele omakorda 40 000 eurot, mille eest saavad heategevusorganisatsioonid nüüd palju head korda saata. 

Alates 7. detsembrist kuni aasta lõpuni kutsuvad Sind jõulukampaania raames annetama Piibu ja Tuuduna tuntud näitlejad Haide Männamäe ja Toomas Tross, ajakirjanik Owe Petersell ning Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingu projektijuht Merike Roosileht. Annetada saad näiteks raskelt haigete või puudustkannatavate lastega tegelevatele organisatsioonidele ning tuua laste silmadesse sära; loomadega tegelevatele organisatsioonidele, sest iga loom väärib armastavat kodu; või toetada vanavanemaid, kes kasvatavad oma üksi jäänud lapselapsi. 

Annetuse saad teha siin.

Ilusat ja rahulikku jõuluaega! Olge hoitud!

„Ma armastan aidata“ annetuskeskkonna meeskond

Back