Millal Sa oma lapsega viimati koos päriselt aega veetsid?

19.11.2019

Novembrikuus alanud SOS Lasteküla sotsiaalkampaania #OlemeKoos juhib lapsevanemate tähelepanu lastega päriselt koos olemisele. Kuigi tehnoloogia haarab järjest enam nii suurte kui väikeste tähelepanu, igatsevad lapsed vanematega veedetud aega. SOS Lasteküla algatus kutsub üles jagama lastele armastust ja ühiseid hetki, mitte uusi mänguasju ega ekraane. 

SOS Lasteküla tegevjuht Margus Oro sõnul on igal lapsel soov vanemate tähelepanu, helluse ja läheduse järele. „Paraku näeme ilmselt kõik, kuidas järjest enam juhtub see, et vanemad püüavad pikki tööpäevi ja lastest eemalolekut kompenseerida uute mänguasjade või värviliste ekraanidega, mis laste tähelepanu pikkadeks tundideks köidavad,“ rääkis Oro ja lisas: „Seetõttu soovime meelde tuletada seda, mis elus päriselt oluline- lastega veedetud aeg, millest tekkinud mälestused ja emotsioonid nende südame rõõmuga täidavad. Oleme koos, päriselt.“

Kuidas kampaania #OlemeKoos toimib?

SOS Lasteküla jagab sotsiaalkampaania raames lugusid SOS emade valusatest ja õnnelikest kogemustest, inspireerimaks inimesi, et ka kõige raskemast olukorrast on võimalik välja tulla. Kutsume peresid kõrvale heitma telefonid, ekraanid ja kõik muu segava ning vaatama oma lapsele päriselt silma. SOS Lasteküla ei kogu annetusi asjade ostmiseks, vaid selleks, et leida nende juures elavatele lastele maailma parimad perevanemad ja abilised. 

Lisaks ei hoolitse SOS Lasteküla vaid lastekülas elavate laste eest, vaid juba üle 11 aasta aitab ka peresid, kes on sattunud keerulisse olukorda, kuid kellel on veel lootust saada oma pereelu korda, nii et nende lapsi ei peaks oma bioloogilistest vanematest eraldama.

See, millised harjumused ja käitumismustrid lastel täiskasvanuks kasvades avalduvad, sõltuvad ju nii suures osas lapsepõlve mälestustest ja kogemustest. Loogem lapsevanematena toredaid mälestusi, mida lapsed terve elu endaga kannavad ning mille põhjal ise ühel hetkel lapsevanematena otsusi langetavad. Lapsed kasvavad suureks ju nii ruttu ning lendavad pesast välja kiiremini, kui märkame! 

Jälgi kampaaniat SOS Lasteküla veebilehel olemekoos.ee ja leia meid sotsiaalmeediakanalitest #OlemeKoos.

SOS Lastekülal täitub peagi 25 tegrvusaastat. Selle tähistamiseks algatati sotsiaalkampaania, mille eesmärk on väärtustada aega koos perega, sooviga vähendada asjade- ning tehnoloogiakultust. SOS Lasteküla suurimaks väärtuseks on inimesed, kes on 25 aasta jooksul olnud toeks ja taustajõuks sadadele lastele, kes jäänud ilma vanemliku toe, armastuse ja ühise ajata. „Seda, mida SOS pereemad ja pereisad on oma hinges meie lastele edasi andnud, on võimatu sõnadesse panna. Aeg, mida nad on andnud lastega päriselt koos olemisse, on  väärtusega, mida südames mõistavad lõpuni vaid lapsed ise.“

Back