Karin Rask: Imetamisabi on olulisim nõuanne vastsündinu emale

Projekti Sünni- ja Imetamise Eesti Tugiühing „Hoolime koos, et rohkem lapsi saaks emapiima!“ toetuseks tegi Karin Rask annetusalgatuse:

Karin Rask: Imetamisabi on olulisim nõuanne vastsündinu emale

Kuidas su annetus aitab? »

5 annetust 26.00 €
See annetusalgatus on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Mina olen nõuka-aja laps. Ajad olid tollal teised, mu ema pidi mõned kuud pärast sünnitust tagasi tööle minema ning esimese eluaasta kasvatas mind vanaema. Ja mina olin veel õnnelik, paljud veetsid oma esimese eluaasta sõimes. Kuid rinnaga minu ema mind ei toitnud, sest selle olulisust tol ajal teadvustatud.
Önneks on ajad muutunud.
Kui jäin ootama oma esimest last, käisin joogatundides Ülle Lemberi juures. Tänu sellele sattusin ka tema imetamis-teemalistele loengutele ning olin juba enne sünnitust teadlik, kui oluline on beebile rinnapiim.
Kui sündis minu poeg, oli mul vaatamata heale ettevalmistusele palju küsimusi- kas asend on õige, kas laps saab piisavalt piima, kas ta üldse saab piima kätte... Olin hädas.
Ma oleksin hea meelega küsinud oma emalt, nagu ma teen paljudes teistes küsimustes, kuid teadsin, et tal puuduvad kogemused.
Õnneks oli mul Ülle number. Ta tuli mu koju, jälgis meid beebiga toitmise ajal ning kinnitas, et kõik on korras, beebi saab piima kätte küll! Mäletan, milline kergendus see oli! Tagantjärele mõtlen, et meil oligi vaja lihtsalt rahulikku julgustust, kuid sel hetkel tundus iga minut kriitiline-esimestel päevadel kujuneb beebil imetamisvõte, mida pärast ümber õppida on väga raske, samuti peab beebi kohe jõudsasti kosuma hakkama.
Ma soovin, et igal vastsel emal oleks võimalus saada abi, näpunäiteid või lihtsalt julgustust ja tuge nõustajatelt, nagu mina sain seda Üllelt.
Ehk saame koos katkenud ahela jälle ära parandada?