Privaatsus ja turvalisus

I TURVALISUS

1.1 Kõik annetused kantakse otse heategevusorganisatsioonide kontodele. Rahalisi ühekordseid või püsiannetusi saab annetuskeskkonnas teha läbi pangalinkide.

1.2  Pangad on omalt poolt lubanud teha kõik, et internetipank oleks annetajatele ja nende rahale turvaline.

1.3 Annetuse tegemine pangalingi kaudu toimib nagu tavapärase makse sooritamine. Internetipanka sisenemiseks on vaja kasutajatunnust ning püsiparooli. Internetipanka saab siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID, PIN-kalkulaatori või paroolikaardiga. Kõige turvalisem on internetipanka sisselogimine kasutades selleks ID-kaarti või Mobiil-ID-d.

1.4 Internetipanga leht avaneb alati eraldi aknas. Ühendus peab olema krüpteeritud: aadressi alguses on https:// ja lehel olev tabaluku ikoon peab olema kinni.

1.5 Kui Sul on tekkinud kahtlusi internetipanga turvalisuses, võta koheselt ühendust oma kodupangaga.


II PRIVAATSUS

2.1 Kõik annetuskeskkonna vahendusel tehtud annetused käivad läbi internetipanga, seega on annetuskeskkonnas kogutavad andmed käsitletavad kliendiandmetena. Kliendiandmed on igasugune info, mis on pangale oma kliendi kohta teada, näiteks kliendi nimi, isikukood, kontaktandmed, pangatehingute andmed.

2.2 Annetust tehes saab kasutaja ise valida, kas soovib enda tehtud annetuse suurust ja oma nime konkreetse projekti toetajate hulgas annetuskeskkonnas näidata või mitte.

2.3 Süsteem salvestab kasutaja andmeid ainult juhul, kui kasutaja avaldab neid andmeid annetusi tehes või logib süsteemi sisse. Lisaks sellele salvestatakse süsteemi kõikide annetustega seotud kasutajate ja annetuste andmed. Andmed, mida süsteem salvestab kasutaja kohta:
     2.3.1 nimi, isikukood, e-mail, telefon, profiilipilt Facebookist (juhul, kui Facebooki konto seotakse annetuskeskkonnaga);
     2.3.2 annetuste andmed, mis:
               a) avalikus pooles on nähtavad vastavalt kasutaja tehtud valikutele;
               b) administreerimiskeskkonnas:
- organisatsioonid näevad annetuste mahtu puudutavaid andmeid, aga mitte annetaja kontaktandmeid (e-post ja telefon), välja arvatud vabatahtlike kogumise algatuse puhul;
- annetuskeskkonna haldajatena omavad Swedbank ja Heateo Sihtasutus ligipääsu kõikidele kasutaja andmetele, kuid kasutavad neid üksnes ülevaatliku statistika koostamiseks (nt annetuste mahtude jälgimine kuude ja aastate lõikes) ja mitte üksikannetuste ja-annetajate analüüsiks;
- annetuskeskkonna kasutajate andmeid kaitstakse turvalisus- ja konfidentsiaalsus reeglitega ja neid ei avalda kolmandatele osapooltele;
- e-kirju, uudiskirju või SMS-sõnumeid saadetakse ainult nendele kasutajatele, kes on andnud vastava loa oma profiililehel;
- annetustehingutega seotud süsteemiteated saadab süsteem automaatselt kasutaja poolt sisestatud e-posti aadressile;
- kasutajal on õigus nõuda oma isikuandmete töötlemise lõpetamist ja/või kogutud andmete kustutamist, kui vastav õigus tuleneb isikuandmete kaitse seadust või muust õigusaktist.

2.4 Parema kasutusmugavuse tagamiseks kasutab annetuskeskkond küpsiseid. Sessiooniküpsis on selleks, et kasutaja saaks keskkonda sisse logida ja erinevate tema poolt tehtud valikute meelespidamiseks. Lisaks sellele kasutab küpsiseid Google Analytics anonüümse veebikülastuse statistika kogumiseks.