KKK

Anonüümsus, sisselogimine

"Miks ma pean annetuse tegemiseks sisestama oma andmed?"

Vastus: Kui sisestad oma andmed, siis on sul võimalik keskkonda sisselogides näha hiljem ülevaadet enda poolt tehtud annetustest.

"Kas minu nime ja annetuste suurust näidatakse kõigile avalikult?"

Vastus: Avalikult kuvatakse ainult seda infot, mida sa ise oled lubanud. Annetamisel saad valida rippmenüüst, kas näitad lehel avalikult annetajate all oma nime ja annetuse summat, ainult nime või mitte kumbagi.

Ülekanded, rahakasutus

"Kuidas ma tean, et annetus läheb/läks õigesse kohta?"

Vastus: Annetuskeskkond vahendab annetaja toetuse pangalingi abil otse sinu poolt valitud organisatsiooni kontole samas pangas. Vaata oma kontoväljavõttelt, kas soovitud annetus on organisatsioonile üle läinud.

"Mida organisatsioonid keskkonna vahendusel kogutud rahaga teevad?"

Vastus: Tutvustustekstidest näed, mis tegevusele ja ulatuses organisatsioonid toetust koguvad. Toetada saab nii organisatsioonide põhitegevusi kui ka kitsamaid tegevussuundi või projekte. Teemade lai valik võimaldab leida endale südamelähedane valdkond või ettevõtmine.

Annetusalgatused

"Mis on annetusalgatus ja kuidas seda teha?"

Vastus: Annetusalgatus (fundraiser) on Eestis ainulaadne võimalus, mille abil saab iga inimene teha oma isikliku annetusalgatuse. Saad koos sõpradega koguda toetust sulle südamelähedase heategevusorganisatsiooni heaks! Selleks tuleb sisse logida annetuskeskkonda „Ma armastan aidata“, valida sealt endale südamelähedane projekt, luua annetusalgatus ja jagada seda sõprade-tuttavatega.

"Kas kõik võivad teha oma isikliku annetusalgatuse?"

Vastus: Jah, annetusalgatuse saavad teha kõik, kes on end annetuskeskkonda „Ma armastan aidata“ sisse loginud läbi internetipanga, Mobiil-ID või Facebooki konto.

"Mis peab annetusalgatuse loomiseks keskkonda sisse logima?"

Vastus: Sisselogimine on vajalik, et siduda konkreetne annetusalgatus selle loojaga. Sõbrad ju tahavad teada, kelle heategevusalgatuses nad osalevad. Samuti saab siis saata kasutajatele infot annetusalgatuse käekäigu kohta.

"Kelle heaks saab annetusalgatust teha? Kas saan teha annetusalgatuse oma välismaal õppiva sõbra heaks?"

Vastus: Annetusalgatust luues saab algataja valida ühe annetuskeskkonnas oleva projekti, millele toetusi koguma hakatakse. Üksikisikute toetusprojekte vahendab näiteks portaal Help.ee.

"Kas minu annetusalgatusel peab olema konkreetne rahaline eesmärk?"

Vastus: Annetusalgatusel konkreetset rahalist eesmärki olema ei pea. Samas aitab eesmärgi püstitamine sul annetusalgatuse kui heategevusliku aktsiooni sõnumit paremini levitada.

"Kas iga annetusalgatuse kestvus on ajaliselt piiratud?"

Vastus: Annetusalgatust luues peab panema sellele lõpptähtaja, kuid soovi korral võid algatuse ka ennetähtaegselt lõpetada.

"Kuidas jõuab annetusalgatuse kaudu kogutud summa organisatsioonini?"

Vastus: Annetusalgatuse kaudu laekuvad annetused kantakse pangalingi vahendusel otse heategevusorganisatsiooni kontole ning kogutud raha saab kasutada üksnes see organisatsioon, kellele annetus tehakse.

Organisatsioonide valimine

"Kuidas organisatsioonid annetuskeskkonda pääsevad?"

Vastus: Annetuskeskkonna organisatsioonide valimiseks toimub taotlusvoor, mille žüriis on alati olnud esindatud kuni 10 asjatundlikku erinevate eluvaldkondade esindajat. Annetuskeskkonda valib žürii oma tegevusega tõestanud mõjukaid organisatsioone. Järgmise taotlusvooru kohta avaldame info Facebookis ja kodulehel, kui see on välja kuulutatud.