Merle Liivak: Et emapiima saaksid kõik lapsed

Projekti Sünni- ja Imetamise Eesti Tugiühing „Hoolime koos, et rohkem lapsi saaks emapiima!“ toetuseks tegi Merle Liivak annetusalgatuse:

Merle Liivak: Et emapiima saaksid kõik lapsed

Kuidas su annetus aitab? »

4 annetust 31.00 €
See annetusalgatus on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Tol ööl ärkasin oma viienädalase beebi nutu peale. Puhkesin isegi nutma. Ta tahtis süüa ja minu suurimaks sooviks oli talle süüa anda. Aga ma teadsin, et kui ma seda teen, on mul väga valus. Olin hakanud iga järgmist toidukorda kartma ja aimasin ühtäkki kõhedusega, et meie emapiima side lõpp ei pruugi enam kaugel olla.

Kui ma vaid oleksin teadnud, et Eestis tegutseb üks missioonitundega naiste seltskond, kes on ema-lapse kriisist välja aitamiseks valmis sõitma kasvõi laane sügavamaisse nurka! Ma küll otsisin abi, aga ei saanud vastuseid, mis oleksid aidanud. Mul polnud aimugi, et võib olla suur vahe, kas nõu annab imetamisnõustaja või keegi teine hea inimene.

Talupojamõistust appi võttes saime lapsega lõpuks heale koostööle, kuid paljud minu seisus rinnapiimausku naised on pidanud alla andma. Ligi kolmandik Eesti imetavaid emasid lõpetab rinnaandmise kahe kuu jooksul. Paljud neist on võidelnud, kuid jäänud alla. Tunnen neist mitut.

Mul on üks unistus. Tahan, et iga vastne ema Eestis teaks, et imetamise professionaalne abi on ühe telefonikõne kaugusel. Et emad-titad saaksid abi kodust lahkumata, et nõustajad tuleksid vajadusel koju (nõustamise tulemuslikkuseks äärmiselt oluline tingimus). Et nõustajad oleksid tasemel. Et meie laste – Eesti väärtus ja tulevik – esimene toit ei jääks juhuse hooleks.

Toetan ise ja kutsun Sindki annetama Sünni- ja Imetamise Eesti Tugiühingut!