Aita osta kassipoegadele spetsiaalset toitu!

Projekti Varjupaikade MTÜ „Igale loomale kodu!“ toetuseks tegi Varjupaikade MTÜ annetusalgatuse:

Aita osta kassipoegadele spetsiaalset toitu!

Kuidas su annetus aitab? »

63 annetust 650.00 / 4 000.00 €
See annetusalgatus on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Kassipoegade hooaeg on alanud! See on meie varjupaikadele alati väljakutseid pakkunud – nii positiivseid kui ka negatiivseid.

Kassipojad üldiselt vajutavad nunnumeetri põhja, aga … Varjupaika ei satu alati ülinunnud karvapallid. Me hoolitsema tiinete kassimammade eest, kes kohe-kohe hakkavad sünnitama, meil on mammasid koos poegadega ja kassipoegi ilma emata, me päästame tänavalt ilma emata kassipoegi, kes vajavad kunsttoitmist, me hoolitseme nõrga tervise ja immuunsüsteemiga väiksete eest, kes on laia ilma peale jäetud jne, jne.

Positiivse poole peale saab kirjutada kahe kuu vanuste tublide ja tervete kassipoegade uutesse kodudesse mineku, mis on emotsionaalselt alati väga rõõmus sündmus nii meile kui uutele peredele, kuhu kassikesed lähevad.

Me soovime, et kassipojad kasvaksid terved ja tugevad, et nende immuunsüsteem oleks korras. Kõige selle alus on kvaliteetne toit. Esimesed paar-kolm nädalat söövad nad emapiima, sealt edasi tuleb hakata kassipoegadele pakkuma tahket toitu. Kui pisikesed alles õpivad sööma inimese poolt pakutut, on nad toidu suhtes eriti valivad, võib öelda isegi pirtsakad – kes siis tahaks tissist loobuda. Sobimatu toit võib põhjustada tervisehädasid – kõhulahtisust ja oksendamist. Kassipoeg veetustub ja see on väikestele eriti ohtlik, nad on ju nii pisikesed ja õrnakesed. Kvaliteetne, ainult kassipoegadele mõeldud spetsiaalne toit sisaldab kasvamiseks vajalikke aineid, vitamiine ja mineraale ning ka maitseb hästi. Kui kassipoeg isukalt sööb ja kasvab, on ta loovutusajaks terve ja tugev ning saab kiiresti uude koju.

Teeme väikese arvutuse: kassiema sööb päevas ära 2 konservi (1 konserv ca 85 g) ja tema neli poega söövad päevas ära 4-5 konservi. Ühes kuus kokku teeb see ca 200 konservi. Kui me ei võta kõige odavamat konservi (mida nad niikuinii ei söö) ja ei võta ka kõige kallimat konservi ning arvutame ühe konservi keskmiseks maksumuseks ca 1 euro, siis kulub ühele kassipeaskonnale ainuüksi kvaliteetse toidu pakkumise peale 200 eurot.

Hetkel hoolitseme oma varjupaikades kokku kahekümne kassipesakonna eest, lisaks veel titeootel mammad, kes kõik väärivad kvaliteetset ja tasakaalustatud kõhutäit, sest me vastutame nende eest. Ja see on alles hooaja algus!

Palun aita kokku saada 4000 eurot, et saaksime pidevalt tagada kassipoegadele spetsiaalse, ainult neile mõeldud toidu, mis on elulise tähtsusega!