Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
3 535 370 €
Annetajatelt 2 541 228 €
Swedbanki poolt 994 142 €
Aitame üheskoos Kuki valuvaba eluni!
Projekti Eesti Loomakaitse Selts: Aitame üheskoos Eesti loomi! toetuseks tegi Marika Midro annetusalgatuse:

Aitame üheskoos Kuki valuvaba eluni!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
287.00 €
21 annetust
900.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Kuki on pooleteise aastane rõõmsameelne koeratüdruk, kes kahjuks vaevleb valude käes. Meie hoole alla jõudis koer märtsi alguses. Alguses oli kõik hästi, kuid kaks nädalat hiljem hakkas koer lonkama ning lõpuks ei pannud jalgagi maha.

Et saada kindel vastus, mis Kukile valu tekitab, käisime temaga MRT-s, kus tuvastati muutused L7-S1 diski mahus ja kujus. See viitab varasemalt põetud diskospondüliidile ja sellest tingitud sekundaarsetele muutustele (luukoereaktsioonist tekkinud surve närvijuurtele). Diskospondüliit viitab infektsioonile seljas, mis asub spetsiaalselt ketta sees ja külgnevates seljalihastes (selgroolülid). Kettad on pehmendatud struktuurid, mis asuvad külgnevate selgroolülide vahel. Kui bakteriaalsed või seeneorganismid suudavad ketta ja selle mõlemal küljel paiknevate selgroolülide sees endale elupaiga rajada, on diagnoosiks diskopondüliit.

Hiljuti tabas Kukit ka järsk valusööst, mistõttu on ta nüüd täielikul rahurežiimil, tohib õues käia korraga 10-15 minutit ning seda rihmas ja ilma äkksööstudeta. Ravi on hetkel plaanitult konservatiivne: valuravi ja luukoesse toimiv antibiootikum. Kuid võimalik, et tulevikus vajab Kuki ka operatsiooni.

Et Kuki saaks oma liikumise erksamaks, alustame mai lõpus ka esmase füsioteraapiaga. Füsioteraapias käime kohapeal esialgu kaks korda ning edasi juba kodus. Esimene visiit maksab 70€ ning iga järgnev 50€.

Palume heade inimeste abi, et tasuda Kuki MRT-arve, mis tuli koos vereproovide ja valuraviga kokku 780€, ning võimaldada koerale ka füsioteraapiat.

Artiklid