Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
3 502 294 €
Annetajatelt 2 508 152 €
Swedbanki poolt 994 142 €
Aitame Ukraina loomi!

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
26 800.00 €
928 annetust
40 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Oleme väga mures Ukrainas toimuva sõja pärast ning tunneme, et ei saa istuda niisama ja vaadata ainult uudistest, mis toimub.

Proovisime saada ühendust telefoni teel mitme loomade varjupaigaga ning kuigi see osutus üsna keeruliseks, õnnestus lõpuks teha väga emotsionaalne telefonivestlus Kiievi lähedal asuva SOS Animal Shelter Kiev varjupaiga presidendi Tamara Tarnawskaga. Olukord Kiievis ja teistes linnades on väga hull, ta nimetas seda põrguks. Vaatamata sellele, et osa inimesi võtavad kodust põgenedes oma lemmikloomad kaasa, olevat linnatänavatel juba praegu palju lemmikloomi kodudest.

Kõige hullem on see, et kõik hinnad on tõusnud pöörastesse kõrgustesse. Sõjaolukorras on loomad kahjuks teisejärgulised ja annetustel põhinevad organisatsioonid on püstihädas, sest keegi ei anneta seal enam loomadele. Raha pole ei toidu, ravimite ega ka elektri eest tasumiseks! Puruks on pommitatud veetrassid, kohati pole elektrit. Kui küsisime Tamaralt, kuidas me aidata saame, siis peale annetuste kogumise praegu muud teha ei saa. Selles varjupaigas on 1000 koera ja 300 kassi. Lisanduvad tänavatelt tulevad lemmikloomad.

Õnneks kinnitati meile, et varjupaiga töötajad loomi ei hülga ja on valmis ka edasi nende eest hoolt kandma, kuigi olukord on ohtlik. Nad on töötanud loomadega pikki aastaid ja armastavad neid. Talitajad ööbivad varjupaigas loomade juures. Kuna Kiievist välja ei saa ja sisse ka mitte, siis loomade evakueerimine hetkel kõne alla ei tule.

Samuti ei saa nad hetkel kasutada pangateenuseid. Ka pole kohe võimalik transportida mingeid varusid otse neile. Meil paluti koguda annetused enda kontole ja nad loodavad, et ca kuni kahe nädala pärast on ehk pangasüsteemid taastunud ja saame raha nendeni toimetada. Kui läheb kauem, siis peame mõtlema ikkagi muu viisi, kuidas reaalselt toidud, ravimid ja raha nendeni toimetada. Suhtleme ka teiste Ukrainat abistavate organisatsioonidega just loomade toidu ja ravimite varjupaikadesse toimetamise osas.

Me tunneme, et peame neile appi minema kõik koos, sest seal reaalselt on lahti sõjapõrgu ja me ei saa jätta neid selle murega üksi. Oma elu eest võitlemine on niigi suur koorem, aga nemad võitlevad veel ka loomade eest. Praegu saame ainult paluda kõgevägevamat ja soovida neile, nagu ka kõnes tegime, palju armastust, vaprust, hoolimist ja meelekindlust. Ulatame abikäe!

Artiklid