Tartu kassikoloonia kiisud vajavad abi

Projekti Eestimaa Loomakaitse Liit: “Aita päästa vigastatud, hüljatud ja väärkoheldud loomi!” toetuseks tegi annetusalgatuse:

Tartu kassikoloonia kiisud vajavad abi

Kuidas su annetus aitab? »

90 annetust 785.00 / 5 000.00 €
See annetusalgatus on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

2019. aasta lõpus asus Eestimaa Loomakaitse Liit abistama 44 kassi Tartumaal asuvas kassikoloonias. Koloonias oli kokku 44 kassi, kes olid täis kõiki parasiite ehk kirpudest paelussini. Liidu abil on kassidele tehtud mitu parasiiditõrjet ja tänaseks on vähemalt see probleem seljatatud. Samuti on liit steriliseerinud ja kastreerinud neist enamuse. Mitmeid kasse on ravitud kliinikus, sest ühel hetkel hakkasid kassid jääma järjest herpesesse. Ravi on olnud pikk ja kulukas, sest viirus on olnud visa kaduma ja tekitanud mitmeid tüsistusi. Lisaks on koloonias ka giardia, mida on samuti edukalt ravitud. Osa kassidest on ka hoiukodudes ja mõned tervenenud juba uutes kodudes.

Sobivate ruumide leidmine kiisudele oli tõeline katsumus, kuid selle aasta aprillist õnnestus tänu headele inimestele üürida kiisudele 3 ruumi Loomingu hostelis. Tänaseks on kiisud sinna kolitud ning liit saab nende ravimisega jätkata. Kassid on kiibistatud, saanud passi ning esimesel võimalusel hakatakse tervisehädadeta kasse ka vaktsineerima.
Kasse toidetakse väga kvaliteetsete krõbinatega. Toitu ja liiva on kulunud kokku juba sadades kilodes ning kulub edasi. Mitmetel kassidel on ka hambad kehvas seisus. Suus on tugev igemepõletik ja hambakivi. Hammaste kordategemisega on vähehaaval juba alustatud. Meil on suur lootus, et kõik kiisud saavad pärast ravimist koju, kuna tegemist on nurrumootoritega, kes on eranditult väga sõbralikud.

Tartumaa 44 kassi koloonia ravimiseks ja toitmiseks on liidul kulunud juba mitmeid tuhandeid eurosid ning lõppu veel ei paista. Kulutusi tuleb teha jätkuvalt ravile, toidule ja ruumide üürile. Küll aga on liit võtnud suunaks, et rahapuudusel ei tohiks surra ükski loom ja siinkohal palumegi appi annetajaid, kelle abi ja toega, saame anda võimaluse ilusaks ja pikaks eluks ligi poolesajale kassile. Poolega oleme juba hakkama saanud. Palun aidake meid ka selle teise poolega, et kõik nurrumootorid jõuaksid lõpuks tervete ja õnnelikena uutesse kodudesse.