Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 751 546 €
Annetajatelt 3 377 097 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Ekke sünnipäevasoov: aita kaitsta vanu loodusmetsi
Projekti Eestimaa Looduse Fond: aita hoida Eesti loodust! toetuseks tegi Annika Nellis annetusalgatuse:

Ekke sünnipäevasoov: aita kaitsta vanu loodusmetsi

Kuidas su annetus aitab?

0 annetust

0.00 €

See annetusalgatus on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Olen Ekke Nellis, Läänemaa Oru kooli üheksanda klassi õpilane ning septembris tähistan oma 15. sünnipäeva. Ma armastan loodust ja see on mulle südamelähedane olnud sellest ajast peale kui mäletan. Sel aastal otsustasin kingituste saamise asemel pühendada oma sünnipäeva Eesti vanadele loodusmetsadele. Minu sünnipäevasoov on koostöös Eestimaa Looduse Fondiga (ELF) koguda annetusi, et aidata kaasa meie vanade loodusmetsade hoidmisele ja kaitsmisele. Iga annetus, olgu see ükskõik kui suur või väike, on tähendusrikas kingitus mitte ainult minule, vaid ka Eesti hindamatule loodusele.

 

Vanades loodusmetsades on inimese käsi neid väga vähe mõjutanud. Sellises metsas kasvab erinevas vanuses puid, sealhulgas väga vanu puid. Seal võib leida surnult seisvaid või maas lamavaid puutüvesid, mis loovad erinevaid elupaikasid, kus leiavad endale oma koha haruldased ja ohustatud liigid. Paljud seal elavad liigid saavadki ainult loodus- või põlismetsas elada. Vanade metsade hävides kaovad sealsed liigid.

 

Vanu loodusmetsi jääb metsaraiete tõttu Eestis aina vähemaks, hinnanguliselt on neid alles ainult 2% metsamaast. Võrreldes niitude ja soodega on meie metsad kehvemini uuritud, seetõttu ei saa neid ka piisavalt tõhusalt kaitsta. Mida ei tea ega tunne, seda ei oska ka hoida. Ma tean, et ELF koostöös metsaekspertidega saab aidata - et uurida, kaardistada ja kaitse alla võtta neid väärtuslikke ja elurikkust täis metsasid. Kui teatakse rohkem, saab neile metsadele korraldada ka paremat kaitset.

 

Palun aita kaasa meie vanade metsade hoidmisele ja kaitsmisele ning anneta Eestimaa Looduse Fondile, see on minu selle aasta sünnipäevasoov!

Aitäh!

 

Toetuste abil saavad ELF ja metsauurijad jätkata Eesti vanade loodus- ja põlismetsade uurimist, otsida lisarahastust suuremaks üle-eestiliseks metsade loodusväärtuste kaardistamiseks ning tõsta avalikkuse tähelepanu vanade metsade tähtsuse kohta.

Artiklid