Koolitame SOS-emad internetiohtude ekspertideks

Koolitame SOS-emad internetiohtude ekspertideks

Kuidas su annetus aitab? »

Vajatakse 1 vabatahtlikku
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Kuupäev: Kuupäev vabalt valitav, sõltub vabatahtlike ja külade kokkulepetest.
Asukoht: Keila SOS Lasteküla (koolitus toimub Keilas), Juuru SOS Lasteküla (koolitus toimub Juurus), Põltsamaa SOS Lasteküla (koolitus toimub Põltsamaal).
Töötingimused: Koolituseks vajalikud vahendid kohapeal olemas. Emad saavad koolituse ajal kasutada oma personaalseid arvuteid.
Täpne töölõigu kirjeldus: Vabatahtlik koolitab pereemasid internetiohtude teemal ning nõustab, miks ja kuidas jälgida oma laste igapäevast arvutikasutust.
Vabatahtlike arv: 1-2 vabatahtlikku.
Väärtus ja kogemus vabatahtlikule: Vabatahtlik saab väga lähedalt näha, kuidas elavad meie SOS-pered, tutvuvad pereemadega, näevad nende kodusid ning veedavad meeldivalt ja ühtlasi kasulikult aega. Pärast koolitust pakuvad emad kohvi ja teed ning isetehtud kooki. Võimalus silmast silma kohtuda ka peres elavate lastega.
SOS Lasteküla puhul on sellised perekülaskäigud väga haruldased, sest reeglina me vabatahtlikke peredega kokku ei vii. Põhjuseks asjaolu, et pered elavad ja toimetavad nagu tavalised pered ning ka tavalistes peredes ei käida pereemasid ja lapsi nö „vaatamas“ ilma mingi põhjuseta. SOS Lasteküla kasutab küll aeg-ajalt vabatahtlike abi, kuid seda vaid tingimusel, et vabatahtlik teeb perega pikaajalist koostööd (vähemalt aasta), allkirjastatakse ka spetsiaalne kahepoolne  leping. Põhjuseks asjaolu, et pikema aja jooksul muutub vabatahtlik perega lähedasemaks ning saab perega parema kontakti, kui need vabatahtlikud, kes vaid korra „külla“ tulevad.
 

Artiklid