Tule Eestimaa Looduse Fondi talgupäevadele Palupõhjas!

Tule Eestimaa Looduse Fondi talgupäevadele Palupõhjas!

Kuidas su annetus aitab? »

Vajatakse 50 vabatahtlikku
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Suvekool toimub ka sel aastal Palupõhjas, Tartumaal. See on üks ehe paik Emajõe kaldal sügaval Alam-Pedja Looduskaitsealal. Niitmistööd teeme Palupõhja ümbruse niitudel, suvekooli elu keerleb Palupõhja Looduskooli territooriumil.

Suvekooli tulijad saavad lisaks niitmistöödele osa põnevast programmist. Et talgutööks hästi valmis olla, räägivad hiina võimlemiskunstide juhendajad Urmas Lest ning Udo Uffert esimesel õhtul sellest, kuidas „tervislikult tööd murda” ehk kuidas niitmine, kehaline tervis ja heaolu kokku käivad. Kuna talgutöö toimub puisniitudel, kõneleb teadlane Aveliina Helm puisniitude ökoloogiast ning nende hooldamise vajadusest. ELFi talguaasta fookusteemaks on sel aastal kimalased, nii tuleb põnevat kimalastemaailma avama entomoloog Allan Selin. Viimasel päeval matkame Palupõhja ümbruse radadel kohaliku elaniku Jaak Volmeri vedamisel, kellelt kuuleme põnevaid lugusid kohaliku elustiku kohta. Suvekooli õhtuprogrammi täidavad filmi- ja aruteluõhtu tuntud loodusfilmimehe Remek Meeliga, kes jagab oma Emajõe-lugu, ning hinge paitav pärimusmuusika. Laupäeva õhtul toimub ka mõõduvõtt käsitsi heinaniitmises.

Julgustame suvekoolist osa võtma ka lastega peresid, sest talgutööde ajal toimuvad lastele spetsiaalsed juhendatud mängulised loodusvaatlused.

Ees ootab pikk nädalalõpp täis niitmist, loodust, põnevaid esinejaid ning head seltskonda! Tule ka!

Osavõtutasu 25 või 50 EUR (vastavalt Sinu võimalustele). Suvekool toimub 19.-22. juuli 2018. aastal.

Täpsem info ja üritusele registreerimine siin: http://www.talgud.ee/talgud/2018/suvekool

Artiklid