Lisa liikumisele hasarti - kaardista looduses vedelevat prügi!

Lisa liikumisele hasarti - kaardista looduses vedelevat prügi!

Kuidas su annetus aitab? »

Vajatakse 10000 vabatahtlikku
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

15. septembril toimub Teeme Ära Maailmakoristuspäev, mil koristame Eesti taas puhtaks. Maailmakoristuspäev (World Cleanup Day) on globaalne kodanikualgatus, mille raames asuvad ühel ja samal päeval oma riiki koristama inimesed ligi 150 riigis (sh Eestis). See on suurim eestlaste poolt korraldatav üritus maailmas läbi aegade! Anna oma panus siin Eestis.

Selleks:

  • Kaardista prügi üksi või seltskonnaga ükskõik millal ja kus. Koristuspäeva ettevalmistuste jaoks on eriti kasulik, kui kaardistad rohkelt prügipunkte juuni-august 2018.
  • Iga punkt prügikaardil on väärtuslik, kuid eriti tänulikud oleme, kui pühendad kaardistamisele vähemalt 2 tundi nädalas.
  • Kus kaardistada? Kaardista prügi ennekõike just vabas looduses. Kui valid paika, kuhu kaardistama minna, soovitame metsi (nt matkaradade ümbruses ja metsaradadel), mere-, järve- ja jõerannikuid. 

Kuidas kaardistada?

  1. Lae alla World Cleanup App (AppStore, Google Play) ja registreeru kasutajaks!
  2. Leia prügi, tee sellest äpiga foto, märgi prügi kogus ja koostis!
  3. Salvesta andmed! Leia järgmine prügipunkt.
  4. Pea meeles ohutust - vali loodusesse minekuks sobiv riietus, lae telefoni aku ning ole liikudes ja prügiga tutvudes ettevaatlik. 

Nipp: võta kaardistama minnes kott kaasa - kui leitava prügi kogus on väike, korja see kohe kokku ja viska prügikasti!

Loe siit täpsemat kaardistamisjuhendit!

Mida kaardistada?

1. Aitad kaasa Maailmakoristuspäeva õnnestumisele Eestis - iga prügipunkt on oluline, et probleemsed kohad leida ja need siis 15. septembril ära koristada.

2. Kuigi leitav prügi võib tekitada masendust, teeb looduses liikumine ometi tervisele ja tujule tavaliselt head.
Nipp: seo kaardistamine oma jalutus-, jooksu- ja rattaringide või matkadega. Nii saad trenni ja liikumise kasulikuga siduda!

3. Kogenud kaardistajad räägivad, et see tegevus tekitab meeldivat hasarti ja soovi leida järgmisi punkte. Lisa põnevust: tehke võistlus sõprade-kolleegidega, kes rohkem kaardistab (pidades silmas siiski kvaliteeti ja peamist eesmärki)!

Kaardistamise eestvedaja Teeme Ära Maailmakoristuse tiimis on Liisa Õunmaa!

Artiklid