Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
3 917 415 €
Annetajatelt 2 923 273 €
Swedbanki poolt 994 142 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
13 815.40 €
425 annetust
15 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Karusnahka kannavad ilusad loomad, mitte ilusad inimesed – jätame karusnahatööstuse lõpuks minevikku

06.01.2023

Eesti karusnahavabad moedisainerid kutsuvad kampaania “Karusnahka kannavad ilusad loomad, mitte ilusad inimesed” raames üles ütlema “ei” karusnahale ning toetama üle-euroopalist kodanikualgatust “Fur Free Europe” ehk “Karusnahavaba Euroopa”.

Kodanikualgatuse eesmärk on keelustada karusloomafarmide tegutsemine kogu Euroopa Liidus ning kasvandustest pärit karusnaha ja seda sisaldavate toodetega kauplemine Euroopa Liidu turul.

Üleskutsega on liitunud KittleMood, Tanel Veenre, Perit Muuga, KJA ehk Karl Joonas Alamaa, Kalle HT ehk Kalle Aasamäe ja I Λ I V I ehk LAIVI. Kõik nad on liitunud ka rahvusvahelise karusnahavaba programmiga Fur Free Retailer, mida esindab Eestis Loomus.

”Paljudel meist on kodus lemmikloomad, kelle eest me hoolitseme ja kellest me hoolime, samas on tüki raskem mõelda loomadele, keda me igapäevaselt ei näe,” sõnas Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. “Meie valikute taga võivad end peita tohutud kannatused, seda ka moemaailmas. Tänapäeval on olemas palju looma- ja keskkonnasõbralikumaid valikuid. Hea meel on tõdeda, et seda näevad nii meie kohalikud tegijad moemaastikul kui ka tarbijad.”

Kampaania aitasid ellu viia Fur Free Alliance, Eurogroup for Animals, Fahle galeriitänav ja MTÜ Pesaleidja. Pildid jäädvustad Helen Marts-Kesaväli. Karl Joonasega koos poseerib Pesaleidja kassitoas elav imevahva Tetris, kes ootab veel päris oma kodu.

Eestis on juba karusloomafarmid keelustav eelnõu vastu võetud, see hakkab kehtima 2026. aasta algusest.  Ent karusloomafarmide tegevus on veel väga aktiivne näiteks Soomes ja Leedus. Möödunud aasta lõpus jagasime ka jõhkraid kaadreid karusloomafarmist Leedus.

KittleMood (Kristi Kaarenperk ja Katre Kaarenperk-Vanatoa)

Perit Muuga

Tanel Veenre

Karl Joonas Alamaa (KJA)

L Λ I V I (Laivi)

Kalle HT (Kalle Aasamäe)

Tagasi