Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 753 485 €
Annetajatelt 3 379 036 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
14 295.40 €
455 annetust
15 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Loomus kutsub veetma jõule loomasõbralikult

20.12.2022

Nagu juba traditsiooniks on saanud, kutsub Loomade eestkoste organisatsioon Loomus selgi aastal kõiki tähistama loomasõbralikke jõule. Loomus soovitab katta jõululaud hea vegantoiduga, veeta aega oma lemmikutega ning valida loomasõbralikud kingid nii päkapiku sussidesse kui jõuluvana kingikotti!

“Jõuludel kutsutakse alati hoolima kõigist inimestest, ent mis oleks, kui laiendaks seda hoolivust ka loomadele?” küsis Loomuse kommunikatsioonijuht Farištamo Eller. “Loomasõbralike jõulude pidamine pole tegelikult ka üldse raske, retsepte, kuidas taimseid jõuluroogi valmistada, on järjest enam. Kui aga ise ei jõua süüa teha, leiab poest alternatiive nii verivorstidele kui ka veganmärgistusega jõulukapsast ja piparkoogitainast.”

Omalt poolt loosib Loomus Facebooki ürituse Loomasõbralikud jõulud 2022 osavõtjate vahel välja põnevaid kingitusi, et tuua veel lisaks kuhjaga jõulurõõmu ja loomasõbralikkust aasta viimastesse päevadesse. 

Loomasõbralikke jõule toetavad: Eesti Loomakaitse Selts, Eesti Vegan Podcast, Eesti Vegan Selts, Veganmess, Jane kaerajook, Katharina Grepp Illustration, Kiiks ja Knihv, Les Petites, LIANA Kohvik, Loven Design, Marta pagar, Naturist, Nõgel, Nordtempeh, Orkla, Rohebox, Tanel Veenre,, Varrak, Veganfoodie, Vegankohvik Fern ja Vöner, Ajakiri Vegan ja Bon Soya.

Sel aastal on Loomusel loomasõpradele ka Loomuse jõulukalender, kus on iga aknakese taha peidetud üks loomasõbralik tegu. Kes veel pole seda avanud, siis veel jõuab, sest poole jõulukalendri jagu aknakesi on jõuludeni veel ees.

Tagasi