Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 730 094 €
Annetajatelt 3 355 645 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
14 295.40 €
455 annetust
15 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

 • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
 • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
 • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
 • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Loomuse uudiskiri - september 2022

29.09.2022

Läti keelustas karusloomafarmid, veganmess, filmiõhtud kängurute päeva puhul ja palju muud põnevat!

TULE 22. OKTOOBRIL VEGANMESSILE!

Veganmess – aasta suurim vegansündmus on 22. oktoobril kell 11.00-18.00 Noblessneri valukojas!

Sel aastal toimub mess juba 12. korda ning esinejate kavagi on kinnitatud jagamaks inspiratsiooni, teadmisi ning mõtteid edaspidiseks. Teemad varieeruvad veganluse müütidest kliimaõigluse, loomasõbraliku ilu ja Ukrainani välja. Oleme Loomusega messil, kohal on ka Loomuse loomasõbraliku ilu töörühm LILU ning taimsete valikute programm.

Kuupäev kalendisse ning loomulikult liitu FB üritusega, et olla infoga kursis.

TAIMSE PIIMA KUU LOOMUSES!

TERVE AUGUSTIKUU jooksul kutsusime tegema taimseid piimavalikuid! Rõõm kõigist, kes te selle väljakutse vastu võtsite! Populaarseim põhjus väljakutse vastu võtmiseks oli tervis (44,6%), sellele järgnes loomade heaolu (27%).

Mõned väljakutses osalejate eredaimad kommentaarid:

 • Ei teadnud, et keskkonna mõju nii suur on. Pigem ei joonud tavalist piima tervise pärast enne;
 • Loodetavasti levib teadlikkus alternatiivsetest taimsetest valikutest;
 • Kindlasti pani imestama taimsete piimade valikute peale, sest on tõesti nii palju erinevaid alternatiive, mis on lehmapiimast palju tervislikumad. Väljakutse tekitas ka suuremat soovi küpsetada erinevaid kooke, mida muidu ei julge proovida;
 • Loomapiim pole vajalik;
 • Ei olnud süvenenud sellisel moel lehmade elusse. Päris karm.

Jätkame samas vaimus ja kel väljakutsega liitumata, liituge nüüd, sest informatiivseid uudiskirju näeb väljakutse lehel ikka!

FILM: “KÄNGURU: ARMASTUSE-VIHKAMISE LUGU” KÄNGURUTE PÄEVAL!

KÄNGURUTE PÄEV ON 24. OKTOOBRIL!
???? Seoses rahvusvahelise kängurute päevaga näitab Loomus nii Tallinnas, Tartus kui Viljandis Austraalia dokumentaalfilmi “Känguru: armastuse-vihkamise lugu”.

???? Murranguline film rullub lahti Austraalia erilisel maastikul ja uurib keerulisi ja vastakaid arvamusi sellest ainulaadsest kukkurloomast ning keskkonnateadlaste, põlisrahvaste juhtide ja valitsusametnike vaatenurki pakkudes hingematvaid kaadreid kängurutest looduskeskkonnas

???? Film kestab 103 min, on inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega ning kõigile tasuta.

Kutsume filmi vaatama Tartusse Elektriteatrisse 24. oktoobril kell 18:00, Viljandisse Forum Cinemas Centrum kinno 24. oktoobril kell 19:00 ja KUMU auditooriumisse Tallinnasse 26. oktoobril kell 18:00.

ÜLE 1,4 MILJONI ALLKIRJA LOOMADE POOLT!

Täpselt 1 413 383 Euroopa kodanikku (sh 4543 Eesti kodanikku) andis oma allkirja ja näitas oma poolehoidu loomkatseteta Euroopale! 

Suur tänu kõigile, kes te andsite oma allkirja, kutsusite ka teisi allkirjastama, jagasite teavet loomkatsetest Euroopas või aitasite kuidagi teisiti kaasa, et Euroopa kodanikualgatus niivõrd edukalt lõppes! 

Aitäh ka Loomuse liikmetele, kes loomasõbraliku ilu töörühmas LILUs tegutsevad – Sirli, Kristina Helery, Grete, Eleonore, Anu!

LOOMAÕIGUSLIKKE SAATEID SEPTEMBRIKUUST

AGA MIS OLEKS, KUI LOOMAL OLEKS VÄÄRTUS LIHTSALT SELLE PÄRAST, ET TA ON?

Loomuse akadeemias käis külas haridus- ja keskkonnapsüholoog Grete Arro.

Kuidas mõjutaks maailma see, kui me kõik võtaksime omaks mõttemaailma, et loomadel on väärtus iseeneses, mitte näiteks meelelahutuse pakkujana? Või et loodusel on iseeneses väärtus kõigepealt, mitte aga see instrumentaalne väärtus ressursside allikana?

LOOMUSE JUHATUSE LIIGE ANU TENSING KÄIS SAATES EESTI VEGAN PODCAST.

Mõned eredad mõtted saatest:

 • Oleneb, mida sa radikaalsuse all mõtled – kui mõtled, et radikaalne on põhimõttekindel, siis jah, Loomus on radikaalne.
 • Loomaõiguslus ei ole niši teema, loomaõiguslus peab olema normaalne osa õigussüsteemist.
 • Kui ei oleks lehmi, siis see oleks ilmselt parem kui et lehmad on lihatööstuses, ja ega need lehmad kuhugi ei kao ka.
 • Lastele peaks õpetama eetikat, sinna juurde loomade, inimeste, veganite jt õigustest.
 • On kummaline, et koolis pakutakse tasuta lehmapiima, sest on juba palju uuringuid, mis ütlevad, et lehmapiim pole tervislik, selle tootmine on keskkonnakahjulik, samas räägitakse koolis keskkonnahoiust.
 • Sõna “vegan” ärritab?

KÄISIME LOOMUSE VABATAHTLIKEGA PALJASSAARES MATKAMAS

Sügise alguse matka juhtis loodusgiid Liina Steinbergi, binokliga uurisime erinevaid linde, sõime puu otsast õunu ja noppisime marju, kuulasime merekohinat ja uudistasime pooleli mahajäetud sõjaväerajatisi ja piknikul nautisime pitsakringlit, falafele, hummust ja vaarikatorti.

Igal kuul avaldame ühe Loomuse vabatahtliku loo, septembrikuul rääkis oma tegemistest Hardi, kelle lugu loe siit. “Veganlus (ja sellega kaasnev asjatute kannatuste vähendamine armsatele kaasolenditele) tundus äkitselt nii iseenesestmõistetav, et ma ei mõistnud enam, kuidas teised sellest veel aru pole saanud,” ütles Hardi enda kohta.

Ja otse loomulikult tule Loomuse vabatahtlikuks!

PANEME PUNKTI KARUSNAHATÖÖSTUSELE EUROOPAS!

Eestis on loomade pidamine üksnes või peamiselt karusnaha tootmise eesmärgil on 2026. aasta 1. jaanuarist keelatud. Igal pool Euroopas aga veel ei ole. Kutsumegi koostöös loomakaitseorganisatsioonidega üle Euroopa toetama kodanikualgatust “Karusnahavaba Euroopa”, et lõpetada karusnahatööstus terves Euroopas.

Loomade suhtes äärmiselt julm tööstusharu on ka tohutu keskkonnamõjuga ja kujutab endast tõsist ohtu kohalikule elurikkusele, ka reostab karusnahatööstus maapinda mürgiste metallidega.

Oleme oma lõunanaabrite suure võidu üle väga õnnelikud, nimelt otsustas Läti parlament ehk Seim ülekaalukalt – 70 poolt- ja 3 vastuhäälega – keelustada karusloomafarmid 2028. aastast!  “See uudis tõi tõesti suure-suure naeratuse näole!” rääkis Loomuse juhatuse liige Annaliisa Post. “Karusloomafarmide õudustele pole meie ühiskonnas enam kohta ja on ainult aja küsimus, mil ka teised riigid taolise keelu vastu võtavad.”

MA ARMASTAN AIDATA! SINA KA?

Tegutseme Loomuses iga päev selle nimelt, et muuta Eesti ja maailm laiemalt järjest loomasõbralikumaks. Kui soovid meie tegevusse panustada ning aidata meil loomade eest seista, toeta meie tegevust:

AITA ANDA LOOMADELE HÄÄL!

Oleme loonud eraldi annetusalgatuse Ma armastan aidata keskkonda “Aita anda loomadele hääl!” Loomuse loomaõiguslikule taskuhäälingule Loomade Hääl. kus anname loomadele hääle – räägime loomaõiguslusest, loomade eestkostest, veganlusest, aktivismist ja muust põnevast. 
Sinu toetus aitab:

 • levitada loomasõbralikku sõnumit sotsiaalmeedias,
 • tasuda taskuhäälingu platvormide tasusid,
 • tasuda taskuhäälinguga seotud jooksvaid kulusid (nt transport),
 • soetada paremat tehnikat taskuhäälingu kvaliteetsemaks tegemiseks.

Taskuhäälingut veavad eest Loomuse liikmed Annaliisa Post ja Sven Paulus. Loomade Häält saad kuulata SoundCloudis ja Spotifys.

Aitäh, et oled loomade poolt! ????

Tagasi