Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 294 892 €
Annetajatelt 3 067 398 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
14 295.40 €
455 annetust
15 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Loomuse vabatahtlikud: Hardi

28.09.2022

Hei! Mina olen Hardi ja liitusin Loomusega 3 aasta eest. See oli küllaltki muutusterikas aeg mu elus, mil ma proovisin oma väärtused ja käitumise rohkem kooskõlla seada ning oma elustiili muuta, et end ja teisi paremini kohelda.

Veganlus (ja sellega kaasnev asjatute kannatuste vähendamine armsatele kaasolenditele) tundus äkitselt nii iseenesestmõistetav, et ma ei mõistnud enam, kuidas teised sellest veel aru pole saanud. Pärast sellise Matrixi punase pilli allaneelamist hakkasin küllaltki aktiivselt käima erinevatel vegan tänavaaktsioonidel (näitasime videoid tapamajadest jne), lootes, et see muudab midagi. Ajaga hakkasin aga mõistma, et mulle omasem oleks veganlust pigem läbi armastuse ja positiivsete sõnumite levitada. Nii jõudsingi Loomuseni.

Kuna mulle meeldib graafiline disain ja Photoshop, lisan tihtipeale layer’eid ka Loomuse sotsiaalmeediakujundustele. Lisaks kirjutan aeg-ajalt taimetoiduteemalisi artikleid, mis põhinevad toidudegusteerimistel sõprade seltsis (nt mis on parim veganpitsa, sushi või kaerapiim). Kuna need artiklid jõuavad meediaväljaannetesse, näen selle tegevuse otsest tulemust. Näiteks kuulsin meie Tartu lemmikuks valitud veganpitsa restorani omanikult, et tema pitsa läks pärast artikli kirjutamist megapopulaarseks! Seega pakub Loomus mulle võimalust teha huvipakkuvaid loomingulisi tegevusi ning seda nende platvormi kaudu jagada. See on täielik win-win!

Vabatahtlik töö Loomuses on mulle õpetanud, et oma ideid ei pea ellu viima üksi, eriti kui mu ümber on nii ägedad, inspireerivad ja toetavad inimesed nagu Loomuses. Ilma teiste liikmete abita ei jõuaks mu artiklid ajalehte ega mu ägedad illustratsioonid “Minu lõpetamata projektid” kaustast kaugemale.

Minu kõige erksam mälestus vabatahtlikuna pärineb möödunud kevade Tartu tudengipäevadelt, kus korraldasime vegan potluck’i ning kuhu mind kui Loomuse liiget ja kohalikku toidukullerit esinema kutsuti. Kui muidu valmistab avalik esinemine mulle hirmu, siis tookord ma lausa nautisin rambivalgust, kuna sain teistele vabalt rääkida, mida ma armastan ja mis minu jaoks oluline on.

Aga millega tegelen väljaspool Loomust? Lõpetasin äsja Tartu Ülikoolis geograafia magistriõppe, kuigi tuleb tunnistada, et hetkel pole mul selget ettekujutust, mida tulevikus tööalaselt teha. Praegu sõidan rattaga Wolti, mis on suht chill töö. Mul on tunne, et mu hobid ja huvid muutuvad nii kiiresti, et keeruline on mingit püsivat suunda oma elus leida. Aga mulle meeldib lugeda, akrüülidega värvida, muusikat teha ja kuulata, lauamänge mängida, rattaga sõita, looduses olla, jalutada, joogatada ja mõnikord hoopis oma sõpradele imelikke teemapidusid korraldada (mõrvamüsteerium või halbade haifilmide maraton? Any time!).

Minu loomasõbralik soovitus on lihtne – mine üle taimsele toidule. Julgustuseks ütlen, et ilma ei jää sa millestki, kuna sa jätad nii lihtsalt võtmata selle, mis pole sulle kuulunudki. :)

Kui soovid samuti panustada loomasõbralikku maailma loomisesse, siis täida uue vabatahtliku ankeet meie kodulehel.

Tagasi