Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 373 031 €
Annetajatelt 3 145 537 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
14 295.40 €
455 annetust
15 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Mõtteid munavabade munadepühade veetmiseks

08.04.2023

Lihavõtted on rõõmu ja uute alguste aeg, kuid kahjuks ei ole paljud traditsioonilised viisid selle püha tähistamiseks alati loomasõbralikud. Mitmed tavad aitavad paratamatult kaasa loomade ekspluateerimisele alustades munade surmamisest karmide kemikaalidega kuni konkreetse lihatoitude söömiseni välja. Seevastu leidub mitmeid alternatiivseid viise lihavõttepühade tähistamiseks, mis on nii pidulikud kui ka loomade suhtes lahked.

Autor: Helena Saaremäel, läbib kooliprogrammi raames Loomuses kogukonnapraktikat
Kadrioru Saksa gümnaasium, 12. klass

Lihavõtted on aeg, mil võib endale lubada maiustusi. Alternatiivi munadele, mida lihavõttekorvi lisada, on võimalik valmistada ise šokolaadist või suhkruküpsised. Need on lõbusad ja maitsvad alternatiivid munadele. Kui Teile meeldib lihavõtetel küpsetamine, kaaluge loomsete variantide asemel eelkõige taimsete koostisosade kasutamist. Küpsiste, kookide ja muude magustoitude jaoks on palju loomasõbralikke retsepte, mis maitsevad sama maitsvalt kui mitte vegan valikud. Lausa šokolaadi on võimalik valmistada ise, kasutades kakaopulbrit, kookosõli ja magusaineid, nagu agaavi- või vahtrasiirup.

Kui soovite midagi teha koos lastega, siis proovige dekoreerida küpsiseid. Küpsetage küpsised eelnevalt valmis ja seejärel andke lastele võimalus neid kaunistada glasuuri ja kommidega. See on lõbus ja loominguline viis veeta aega koos perega.

Taimsed Valikud lehelt leiad munavaba retsepti värviliste maasikaküpsiste küpsetamiseks.

Looduspere veebipoest leiad loomasõbralikke toiduvärve.

Lisaks munade müügi arvu kasvule lihavõtetel, suureneb ka kohupiima tarbimise protsent märgatavalt. Taimsed Valikud jagab maitsva loomasõbraliku kohupiimakreemi retsepti, mis ei sisalda tegelikult midagi loomset. 

Lihavõtted on aeg, mil võite proovida erinevaid käsitööprojekte. Käsitööprojektid on suurepärane viis vaimse tervise hoidmiseks ja loovuse arendamiseks. Näiteks on võimalus proovile panna mõni uus traditsioon, mis on palju jätkusuutlikum ning südantsoojendavam. Munade asemel kivide värvimine on kordades lihtsam ning lisaks saab enda poolt valmistatud kunstiteoseid imetleda terve aasta vältel. Vaata lähemalt Eesti Vegan Seltsi kodulehelt.

Oma mõtteid, kuidas veeta munadepühad munavabalt, jagab Kadrioru Saksa Gümnaasiumi abiturient.

Samuti on kevad on ideaalne aeg väljas viibimiseks ja looduses seiklemiseks. Kutsuge sõbrad ja pere kaasa ning korraldage piknik või matk Eestis asuvatesse imeilusatesse paikadesse.

Lihavõttepühade tähistamine ilma loomadele kahju tekitamata on võimalik ja isegi nauditav. Kasutades looduslikke värvaineid ja vegan koostisosi saate sellel pühadel oluliselt kaasa aidata loomadele kannatuste tekitamise vähendamisele.

Helena Saaremäel kirjutab siin pikemalt sellest, kuidas ta Loomuse juurde kogukonnapraktikale sattus ning miks astuda kahvliga kliimamuutustele vastu.

Tagasi