Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
3 778 989 €
Annetajatelt 2 784 847 €
Swedbanki poolt 994 142 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
11 687.32 €
391 annetust
15 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Uued eeskirjad põhjustavad loomade jätkuvat tapmist ilu nimel

24.03.2022

Loomadel testitud kosmeetikatoodete müüki keelav seadus on 9 aastat tagasi EL-s vastu võetud, aga uued kemikaalide eeskirjad põhjustavad loomade jätkuvat tapmist ilu nimel.

Allkirjasta petitsioon et kaitsta loomkatsetevaba kosmeetikat.

Täna, 11. märtsil möödub 9 aastat loomadel testitud kosmeetikatoodete müüki keelava seaduse vastuvõtmisest Euroopa Liidus. Tänane aastapäev ei anna loomakaitseorganisatsioonidele põhjust rõõmustada, sest uued kemikaalide eeskirjad muudavad keelu mõttetuks ja põhjustavad loomade jätkuvat tapmist ilu nimel.

“Euroopa juhid toovad sageli esile, kui murrangulised ja eeskujuks kogu maailmale on ELi kosmeetikatoodete loomkatsete keelud,” on öelnud Cruelty Free Europe’i avalike suhete direktor Kerry Postlewhite. „Aga kahjuks nõuavad regulatsioonid kosmeetikatoodete koostisainete osas üha rohkem loomkatseid,” lisab ta.

Loomuse julmusevaba ilu projektijuht Grete Millner selgitas: “Tundevõimeliste olendite kosmeetikatööstuse katsetes kasutamine pole aktsepteeritav.  Meil on olemas alternatiivid kosmeetikatoodete ohutuse julmusevabaks testimiseks. Paljudel meist on kodus lemmikud – vaadates nende silmadesse, ei lubaks me kunagi nende peal teha selliseid julmi katseid, nagu tehakse laboriloomadel. Lõpetame selle julmuse!” 

Kutsume petitsiooni allkirjastades näitama, et ka eestlastele on oluline julmusevaba ilu. Petitsiooni saad allkirjastada siin.

* LILU on Loomuse loomasõbraliku ilu töörühm, mille eesmärk on loomasõbraliku ilu teema tähtsuse tõstatamine Eesti ühiskonnas ning eestlaste kosmeetikatoodete ja iluteenuste tarbimiskäitumise loomasõbralikumaks muutmine.

Tagasi