Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
3 696 488 €
Annetajatelt 2 702 346 €
Swedbanki poolt 994 142 €
MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

MTÜ Loomus projekt "Olen loomade poolt”

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
10 764.32 €
357 annetust
15 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.
  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.
  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.
  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.loomus.ee

Vibusportlased taunivad vibujahi pidamist Eestis

24.03.2022

Eesti vibusportlased taunivad vibujahi pidamist Eestis ning on vastu sellele, et vibujahti lubataks metskitsedele pidada.

Loomade eestkosteorganisatsioon Loomus on algatanud petitsiooni, et keelustada Eestis igasugune vibujahi pidamine, mis on äärmiselt julm ja loomade suhtes hoolimatu meelelahutus. Vibusportlased toetavad petitsiooni ning leiavad, et vibujaht ei peaks olema Eestis lubatud.

“Rõõmustasime, et Eesti vibusportlased meiega ühendust võtsid ja väljendasid selget vastuseisu loomade tapmisele vibuga,” rääkis Loomuse jahivastase töögrupi juht Anny Drobet. “Nad ei soovi, et nende spordiala seostataks vibujahiga, mis on julm meelelahutus ja loomade tapmine lõbu pärast.“

Eestis on väikeulukite tapmine vibuga lubatud alates 2013. aastast, kuigi selle vastu olid kõik Eesti loomakaitseorganisatsioonid. Nüüd soovivad vibujahi huvilised, et Eestis oleks lubatud küttida ka suuremaid loomi, nimelt metskitsi.

50-aastase staažiga vibusportlane A. H. Allikvee Pärnu Vibuklubist “Meelis” sõnas, et metskitsedele ja teistele suurulukitele vibujahi pidamine ei ole mõeldav. “Vibuga laskmisel vigastatakse ulukit ja põhjendus, et ta kukub 50 meetri pärast maha, on absurdne. Vigastatud loomad jäävad ringi jooksma, kuniks vigastatuna surevad. On väga häiriv, et loomi lõbu pärast tappa tahetakse. Mina ja minu sõbrad vibulaskjad, meistersportlased ja suurmeistrid, oleme kümneid aastaid tegelenud vibulaskmisega ja selleks on suurepärased võimalused lasta märklehte või ulukite kujundite pihta. Need vibujahi seadustamise taotlejad võiksid oma osavust näidata võistlustel,” lisas ta.

Oleme koos paljude teiste Eesti loodus- ja loomakaitseorganisatsioonidega on igasugusele vibujahi laiendamisele kategooriliselt vastu ja algatas 11. veebruaril petitsiooni, et Eestis igasugune vibujaht keelustada. Petitsioon on kogunud taas tuhandeid allkirju ning samuti toetavad inimesed Loomuse algatust “Ma armastan aidata” keskkonnas. Petitsiooniga on liitunud paljud Eesti keskkonnaorganisatsioonid, näiteks Eesti Roheline Liikumine, Eestimaa Loomakaitse Liit, Eesti Loomakaitse Selts, kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks, Eesti Metsloomaühing, MTÜ Päästame Eesti Metsad, Sihtasutus Koosloodus, MTÜ Roheline Läänemaa, Raplamaa Loodushoiu MTÜ, MTÜ Roheline Pärnumaa, MTÜ Niilusoo ja rohelise elustiili portaal Bioneer

Eelmine, 2019. aastal Loomuse algatatud petitsioon metskitsede vibujahi peatamiseks kogus väga lühikese ajaga enam kui 10 000 allkirja, mis anti tollal üle ka keskkonnaministrile. 

Tagasi