Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 294 892 €
Annetajatelt 3 067 398 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
945.78 €
38 annetust
20 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.

  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.

  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.

  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

www.loomus.ee

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Loomus: Anu ja Farištamo Brüsselis!

11.07.2023

Kui jälgisid juunikuus Loomuse sotsiaalmeediat, siis kindlasti nägid, et Loomuse juhatuse liige Anu Tensing ja kommunikatsioonijuht Farištamo Eller käisid Brüsselis. Loe lähemalt, mis nad seal tegid, mida endaga kaasa võtsid ja kuidas sõidu võimalikult keskkonnasõbralikuks tegid.

Eurogroup for Animals

Reisi põhieesmärgiks oli Eurogroup for Animalsi iga-aastane koosolek. Eurogroup for Animals on üle-euroopaline loomakaitseorganisatsioonide võrgustik, kuhu kuulub ka Loomus. Liikmete seas on palju erinevaid organisatsioone ja väga erinevate taustaga huvitavaid inimesi. Kohtumine andis hea võimaluse arutada erinevaid projekte, millega teised organisatsioonid tegelevad ning otsida ühiskohti ja koostöövõimalusi.

Näiteks on järgmisel suvel taas tulemas Europarlamendi valimised, mistõttu on Loomuse Akadeemiassegi oodata mitmeid uusi huvitavaid külalisi ja teemasid.

Esimese päeva sisustas üldkoosolek, mille jooksul kõik organisatsioonile olulised teemad ja otsused tehtud said. Teisel päeval oli tohutult põnev konverents, mida on kõigil huvilistel võimalik veebist ka järgi vaadata SIIN.

Europarlament

Saime kokku Eesti europarlamendi nii saadiku Yana Toomi assistendi Malle Kuuleriga kui ka saadiku Andrus Ansipiga. Vastuvõtt oli sõbralik ja soe, ikkagi eestlaste värk välismaal.

Saime kinnitust, et saadikutega tasub suhelda ja kasuks tuleb see, kui olla Euroopa Parlamendis arutelul olevate teemadega varakult. Kindlasti on oluline enda seisukohti jagades olla teadlik ka ministeeriumi seisukohtadest ja neidki jagada, sest saadikutele on see väga oluline lähtepunkt.

Oluline on ka teada, kus töörühmades mingi saadik on, aga ka teistel teemadel tasub ühendust võtta. Saadikud ju suhtlevad teiste saadikutega ning info liigub väga erinevaid kanaleid pidi ka seal. Loomade teemadel rääkisime nii Ansipi kui Kuuleriga ja kutsusime nii Ansipi kui Toomi Loomade Hääle saatesse. Järgmisel aastal ju jälle valimised!  

Transport

Brüsselisse sõiduks valisime bussi, et vältida lendamist. See tähendab, et ees ootas meid 26-tunnine bussisõit Tallinnast Arnhemi Madalmaades ning järgmisel varahommikul buss edasi Brüsselisse. Tagasi sõitsime samamoodi läbi Arnhemi.

Kuna sõit oli pikk, tuli toiduvarud kaasa võtta või lootma, et pausid tulevad heade kohtade peal. Meie soovitus on kaasa võtta hummus (või mõni muu dipp) ja kõrvale köögiviljad (porgand, suvikõrvits, kurk, lillkapsas jne), puuviljad, näkileivad ning muidugi toidud, mis muidu külmkapis reisi ajal rikneksid. Nagu veganid kindlasti eeldavad – kuskilt tee pealt saab kindlasti osta ka friikartuleid.

Lisaks sellele, et buss on keskkonnasõbralikum kui lennuk, annab bussisõit võimaluse näha erinevaid kohti läbi Euroopa. Näiteks Arnhemist kujunes meie lemmiklinn, kuhu kunagi kindlasti puhkama minna. Arnhemis külastasime veganrestorani FLFL, kus pakuti imehäid falafeleid ning Dunkin’ Donuts NL-i, kust ostsime kaasa kaks imemaitsvat vegansõõrikut.

Soovitused Brüsseli külastajatele

Kui lähed reisile, on ilmselt üks esimesi küsimusi, “kust saab head vegantoitu?” Kui satud millalgi Brüsselisse, siis meie soovitused on järgmised:

  • TICH –  https://www.facebook.com/tichbrussels Tegemist on peaaegu 100% vegansöögikohaga, st kõik tavamenüüs on vegan, aga lisandina saab võtta paari asja, mis ei ole. Me soovitame võtta jääkohvijooke, eriti palava ilmaga, aga valikus on ka näiteks pannkooke, küpsetisi, võileibu, kausse. Lisaks heale kohvile ja toidule on kohvikus ka mõnus vibe, oma tellitu nautimiseks saab valida nii väikese laua tugitoolidega, suure laua pingiga kui ka ronimisplatsi meenutava hubase nurga. 
  • #VEGANWAF’ – https://www.instagram.com/veganwaf/ Belgia ja vahvlid – see kombo on kindlasti kõigile tuttav, aga südalinnas ühes väikesel turutänaval peidab end väike putka, kus müüakse veganvahvleid erinevate lisanditega. Kõik on vegan!
  • Le Botaniste Belgium – https://www.facebook.com/LeBotaniste Le Botaniste on mõnus hubane vegansöögikoht, kus pakutakse pigem kodust ja väga toitvat valikut, nt nagu pajaroad ja püreesupid. Kui soe kõhutäis on eesmärk, siis kindlasti soovitame! 

Reisi toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Aitäh!

Tagasi