Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 730 094 €
Annetajatelt 3 355 645 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
4 076.96 €
146 annetust
20 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

  • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.

  • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.

  • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.

  • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

www.loomus.ee

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Loomus kutsub tegema loomasõbralikku valikut: loomad ei saa valimas käia, meie saame

15.05.2024

Taas on tulemas valimised ja meil kõigil on võimalus seista loomade eest. Loomad ei saa valimas käia ega valida neid, kes loomakaitseseadusi teevad, aga meie saame!

Loomus on kokku pannud põhjaliku analüüsi nii erakonna- kui kandidaaditasandil. Välja on toodud, mida erinevate erakondade programmid ütlevad loomade õiguste ja heaolu kohta ning ka kõikide kandidaatide seisukohad selles valdkonnas.

“Loomad ei saa valimas käia, aga meie saame ja peame! Vähim, mida üks loomadest hooliv inimene teha saab, on anda oma panus sellesse, et meie seadusandlust teeksid inimesed, kes loomadest hoolivad,” kommenteeris Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. “Soovitame tutvuda Loomuse Euroopa Parlamendi kandidaatide analüüsiga ning teha teadlik valik loomade nimel.”

Iga kandidaadi puhul on vaadatud nii tema seisukohti Loomuse poolt välja antud 13 soovituse suhtes kui varasemaid seisukohti, mis puudutavad loomi ja nende kaitset, nt kas nad hääletasid karusloomafarmide keelustamise poolt või vastu. Lisaks on vaadatud, kas kandidaat on andnud oma allkirja üle-euroopalisele kampaaniale Vote4Animals.

Järgmisel nädalal, 23. mail toimub Tallinna Keskraamatukogus kell 17:00 paneelvestlus “Euroopas loomade nimel!”, kus saab kandidaatide ja erakondade esindajatega lähemalt arutada loomade kaitset Euroopas. Euroopa Parlamendi valimised on 9. juunil. E-hääletamine algab 3. juunil kell 9.00 ja kestab ööpäevaringselt kuni 8. juunil kell 20.00.

Tagasi