Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 206 528 €
Annetajatelt 2 979 034 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
Aita nägemispuudega inimestel omandada massööri elukutse ja alustada iseseisvat tööd

Aita nägemispuudega inimestel omandada massööri elukutse ja alustada iseseisvat tööd

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
10 742.77 €
218 annetust
16 100.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

EPMÜ Keskuses aadressil Tondi 8a Tallinnas toimuvad nägemispuudega inimestele  kohandatud massaaži eriala alg- ja täiendkoolitused ning pakutakse massöörina töötamise võimalust 29-le pimemassöörile.

Igakuiselt külastab Keskust koolitustel ja rehabilitatsiooniteenustel osalemiseks ca 50 nägemispuudega inimest. EPMÜ on jõudumööda kohandanud Keskuse ruume nägemispuudega inimestele sobivaks. Annetuskeskkonna  ja teiste toetajate  abil oleme renoveerinud kõik keskuse ruumid k.a kabinettide esine valgustus. EPMÜ Koolituskeskus vajab  mitmeid kombitavaid õppevahendeid: lülisamba mulaaž, skelett, lihasmulaaž ning toetust massaaži eriala koolituste korraldamiseks.  

Nägemise kaotanud inimene saab EPMÜ-s omandada massööri elukutse, töötada ühingu poolt 2013. aasta kevadel asutatud toetatud töökeskuses ning kasutada mitmeid teisi nägemispuudega inimese toimetulekut toetavaid tugiteenuseid. EPMÜ on üks väheseid organisatsioone Eestis, mille kaudu on pimedatel ja vaegnägijatel võimalik omandada neile sobiv elukutse ning naasta avatud tööturule.

EPMÜ poolt korraldatud massaažieriala koolitustel on omandanud massööri eriala 82 pimemassööri, kellest enamus töötab õpitud erialal. Alates 2000. aastast oleme edendanud pimemassööride toetatud töötamist, mis on võimaldanud alustada iseseisvat tööd massöörina ca 77 nägemispuudega inimesel.

EPMÜ on juba 22 aastat tegutsenud mittetulundusühing, mis arendab nägemispuudega inimeste  ümberõpet ja tööhõivet. Hetkel kuulub ühendusse 98 pimemassööri. Ühingu tegevuse eesmärgiks on luua terviklik tugisüsteem, mis toetab nägemispuudega inimest massööri elukutse omandamisel, hilisemal töölerakendumisel ning edasisel erialasel enesetäiendamisel. 

Oma tegevusaja jooksul oleme ehitanud üles toimiva tugisüsteemi, mis annab võimaluse naasta avatud tööturule  ühel suuremate takistustega sihtgrupil. Järjepideva teavitustöö kaudu oleme muutnud ühiskonna suhtumise nägemispuudega klienditeenindaja sõbralikumaks ning  vähendanud pimedate ja vaegnägijate tõrjutust ühiskonnaelus osalemisel. Anname  ka oma panuse Eesti inimeste tervise toetamisel.

Soovime koguda 2021-2023 16100 eurot EPMÜ Koolituskeskuse kaasajastamiseks: uute õppevahendite muretsemiseks ning koolitusega seonduvate kulude katteks.

  • 5 euroga saame osta töövahendeid teoreetilise massaaži õppe läbiviimiseks (mälupulgad elektrooniliste õppematerjalide edastamiseks, suurendatud õppematerjalid, markerid jms).
  • 10 euro eest saame muretseda vahendeid praktilise massaažiõppe läbiviimiseks (ühekordsed näoalused ja paber massaažilauale, fliisid klientide katmiseks, massaažiõlid, des. vahendid jms).
  • 15 euroga saame osta 50 ühekordset näomaski ja desvahendeid.
  • 25 euro eest saame muretseda vahendeid massaažiõpetuse läbi viimiseks (korduvkasutatavad pehmendused massaažilaua näoalusele, luubid õppeklassis kasutamiseks, tekstide suurendamiseks, kohtvalgustid, jms).
  • 50 euro eest saame osta 1 tunni professionaalset juhendamist 8-liikmelisele massaaži õpperühmale.

Vaata lisaks:

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Artiklid

Pimemassöörid kutsuvad tallinlasi festivalile

26.08.2022

Laupäeval, 27. augustil toimub Tallinnas Tondil heategevuslik kunsti- ja muusikafestival PIME, mis tutvustab kõigile huvilistele Tondi 8a asuva Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja tegevusi. Festivalil toimuvad mitmed kontserdid ja kunstisündmused, läbida saab kogemusrada, avatud on ka pimemassööride koolitus- ja massaažikeskus.

Loe edasi