Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 294 353 €
Annetajatelt 3 066 859 €
Swedbanki poolt 1 227 494 €
Aita nägemispuudega inimestel õppida massööriks ja alustada iseseisvat tööd

Aita nägemispuudega inimestel õppida massööriks ja alustada iseseisvat tööd

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
1 332.00 €
15 annetust
19 100.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Eesti Pimemassööride Ühing (EPMÜ) arendab nägemispuudega inimeste ümberõpet ja tööhõivet. Toetades ühingu tegevust, aitad naasta avatud tööturule ühel suuremate takistustega sihtgrupil. Ühing hoiab igapäevaselt töös terviklikku tugisüsteemi, mis toetab nägemispuudega inimest massööri elukutse omandamisel, hilisemal töölerakendumisel ning edasisel erialasel enesetäiendamisel. EPMÜsse kuulub ligi 100 pimemassööri.

Pimemassööride Ühingu keskuses (Tondi 8a, Tallinn) toimuvad nägemispuudega inimestele kohandatud massaaži eriala alg- ja täiendkoolitused. Igakuiselt osaleb keskuses koolitustel ja rehabilitatsiooniteenustel ligi poolsada nägemispuudega inimest. Keskuse ruumid on renoveeritud ning nägemispuudega inimestele sobivaks kohandatud, selle juures on suur abi olnud "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu tehtud annetustest.

EPMÜ poolt korraldatud massaažieriala koolitustel on omandanud massööri eriala 82 pimemassööri, kellest enamik töötab õpitud erialal. Alates 2000. aastast oleme edendanud pimemassööride toetatud töötamist, mis on võimaldanud ca 77 nägemispuudega inimesel alustada iseseisvat tööd massöörina. EPMÜ keskuses kohapeal töötab 29 pimemassööri.

Oma töö jätkamiseks vajab EPMÜ koolituskeskus erinevaid kombitavaid õppevahendeid (lülisamba mulaaž, skelett, lihasmulaaž) ning toetust koolituste korraldamiseks. Soovime 2023.-2025. aastal koguda 19 100 eurot koolituskeskuse toetuseks: uute õppevahendite muretsemiseks ning koolitusega seonduvate kulude katteks.

  • 5 euroga saame osta töövahendeid teoreetilise massaažiõppe läbiviimiseks (mälupulgad elektrooniliste õppematerjalide edastamiseks, suurendatud õppematerjalid, markerid jms).

  • 10 euro eest saame muretseda vahendeid praktilise massaažiõppe läbiviimiseks (ühekordsed näoalused ja paber massaažilauale, fliisid klientide katmiseks, massaažiõlid, desinfitseerimisvahendid jms).

  • 15 euroga saame osta 50 ühekordset näomaski ja desinfitseerimisvahendeid.

  • 25 euro eest saame muretseda vahendeid massaažiõpetuse läbi viimiseks (korduvkasutatavad pehmendused massaažilaua näoalusele, luubid õppeklassis kasutamiseks, tekstide suurendamiseks, kohtvalgustid, jms).

  • 50 euro eest saame osta 1 tunni professionaalset juhendamist 8-liikmelisele massaaži õpperühmale.

Vaata lisaks: www.pimemassoorid.ee

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Eesti Pimemassööride Ühing kutsub heategevuslikule kunsti- ja muusikafestivalile PIME

08.09.2023

Juba sel pühapäeval, 10. septembril kell 12.00-20.00 korraldab Põhja-Eesti Pimedate Ühing Tallinnas Tondi 8a heategevusliku kunsti- ja muusikafestivali PIME (pimedate inimeste maja esitlus), kus kohtuvad muusika kunst ja pimedus.

Festivali käigus tutvustatakse maja ja selles toimuvaid tegevusi, mille raames on huvilistele avatud ka Eesti Pimemassööride Ühingu Koolitus- ja Massaažikeskuse uksed. 

Festival seob kokku muusika, tänavakunsti ja pimedate/vaegnägijate kogukonna. Festivali keskmeks on muusikalava, millel Blind Sound muusikastuudio kureerimisel astuvad üles armastatud Eesti artistid Robin Juhkental, Di'Artist, Bonzo ja Marge, Wiiralt ning esinejad Põhja-Eesti Pimedate Ühingust - ansambel PÜÜ, duo Maarja-Liis Orgmets ja Indrek Kaljumäe, Pimemoosekant ja sõbrad ning pimedate ja vaegnägijate Terateater. Päevajuht on Tallinna Linnateatri näitleja Jan Ehrenberg.

Festival avab Põhja-Eesti Pimedate Ühingu hoone potentsiaali kujuneda Tondi asumi kohalikuks loomekeskuseks. Vanas tehasehoovis on avatud üks Tallinna ilusamaid graffitigaleriisid ning kunsti- ja värvipood Spekter eestvedamisel toimub tänavakunstijämm ja oksjon. Kõhutäidet saab tänavatoidualalt. Toimub täika ja pimedate käsitöömeistrite laat. Avatud on Eesti Pimemassööride Keskuse, Blind Sound muusikastuudio ning kunsti- ja värvipood Spekter uksed. 

Osaleda saab erinevatel pimedate elu teemalistel ekskursioonidel ja töötubades. Kogemusrada “Elamused pimeduses” võimaldab nägijatel kogeda mitmeid tegevusi ja takistusi, millega pime inimene igapäevaelus kokku puutub. Rada läbitakse silmaklappidega koos pimegiidiga. Terateatri poolt läbiviidaval lavastuslikul ekskursioonil “Aja pimedad pildid” saab osaleja piiluda Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja sellistesse soppidesse, mis tavaliselt suletud. Ekskursioonil tutvutakse selle maja eripärase ajalooga ning pimedate eluoluga. Pimedate ettevõtete kogemusalal saab küsida vabas õhkkonnas kõige kohta, mis senini nägijatele pimedate elus mõistetamatuks jäänud. Vastavalt ajakavale saab kohtuda Eesti Pimemassööride Ühingu (EPMÜ), Eesti Rahvusraamatukogu Pimedate Raamatukogu, Põhja-Eesti Pimedate Ühingu (PPÜ) ja Nägemispuudega Inimeste Rehabilitatsioonikeskuse (NIRK) esindajatega. Kohal on ettevõtted Ligipääsuke ja Kakora ning juhtkoerad.

Festivali piletid saab lunastada Fientast. Erivajadustega inimestele ja nende saatjatele on sündmus tasuta. Hetkel on käimas ka Hooandja toetuskampaania, kus on külluslikult kingitusi ka nendele toetajatele, kes festivalile tulla ei saa, kuid kellele idee meeldib. Festivali kogu tulu läheb Põhja-Eesti Pimedate Ühingu tegevuskeskuse toetuseks, kus pakutakse pimedatele ja vaegnägijatele rehabilitatsiooni-, koolitus- ja töövõimalusi.

Tagasi