Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 748 206 €
Annetajatelt 3 373 757 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Eesti Vähiliit: TERVE Eestiga vähi vastu – koos suudame rohkem!

Eesti Vähiliit: TERVE Eestiga vähi vastu – koos suudame rohkem!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
26 410.40 €
695 annetust
50 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Me kõik teame inimesi, kes on pidanud võitlust vähiga. See raske haigus on puudutanud meid kas kaugemalt või lähemalt.

Rahvusvahelise vähivastase liidu president ja vähist tervenenud lapse ema printsess Dina Mired on öelnud, et vähihaigusega tegelemisel on kõik aspektid olulised, aga kõige olulisem on haiguse ennetamine ja varajane avastamine, sest see aitab päästa maailmas tuhandeid inimelusid.

Eestis haigestub vähki ligikaudu 9 000 inimest aastas ja kahjuks umbes 4000 inimest sureb vähi tõttu. Umbes 30-40% vähijuhtudest saaksime ära hoida oma eluviise tervislikumaks muutes. Haiguse varajasel avastamisel on enam kui 50% vähkidest tänapäeval tervistavalt ravitavad.

Eesti Vähiliidu eesnäärme- ja nahavähi mobiilsed diagnoosikabinetid on viie aastaga aidanud paljudel inimestel ennetada ja varakult avastada vähki. Oleme jõudnud tõdemuseni, et kõige efektiivsemad oleme patsientidele võimalikult lähedal olles: eeskätt väikestes linnades ja maakohtades, kus vastavaid eriarste ei ole. Mobiilsete kabinettide tegevuse parandamiseks võtame ette ümberehituse, millega muudame mõlemad kabinetid mugavamini kasutatavateks, ehitades need ümber autodele.

Sinu annetus aitab kiirendada kahe kabineti ümberehitust, et  alates sügisest teha uuringuid Eesti rahvale kodukohale veelgi lähemal ja avastada vähk võimalikult varases staadiumis.

Oleme tänulikud iga annetuse eest!

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Lisainfo:

Vähiliidu "aatomikud" kohtusid Saaremaal

13.09.2021

Suvel, kui pandeemia veidi hõlpu andis, said Saaremaal kokku kaks maakondlikku vähiühingut. Eesti Vähiliidu kõige nooremal maakondlikul ühendusel, Saaremaa vähiühingul täitus tänavu 10. tegevusaasta ja sellel puhul korraldas Läänemaa ühing oma liikmetele väljasõidu Saaremaale. Psühholoogi loeng, kosutav spaapuhkus ja ühine teatrikülastus andsid osalejatele palju häid emotsioone.

Kuna kosutav spaapuhkus on igale inimesele tervistav, korraldasid kaks vähiühingut Johan spas ühise loengu teemal „Psühholoogiline abi ja patsientide tugivõrgustik”, mida viis läbi psühholoog Made Torokoff-Engelbrecht. Kõik, kes vajasid nõu, said pärast loengut psühholoogiga suhelda. Saaremaa vähiühingu tähtpäeva tõttu oli õhkkond pidulik ning koosviibijad nautisid seltskonda. Kui ollakse juba Saaremaal, siis soovitakse näha ka kohalikku kultuuri. Nii võeti ette ühine külastus Salme Vallateatri vabaõhuetendusele "Niskamäe naised". Sumedad suvised õhtud andsid võimaluse nautida pikemaid jalutuskäike, mida hiljemgi soojalt meenutada.

Läänemaa vähiühingu väljasõidud on iga-aastane tore traditsioon, mille käigus toimuvad vajalikud loengud ja huvitavad üritused. Sarnaseid väljasõite korraldavad oma liikmetele jõudumööda ka teised maakondlikud vähiühingud ning võimaluse korral toetab Eesti Vähiliit nende läbiviimist. 

Maakondlikud vähiühingud on Eesti Vähiliidu kohapealsed organisatsioonid, mis tegutsevad tublilt ja tragilt nagu väikesed „aatomikud”. Nad toimetavad erinevates piirkondades üle Eesti, et olla patsientidele ja nende lähedastele kodu lähedal kättesaadavad.

Tagasi