Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 751 546 €
Annetajatelt 3 377 097 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Eesti Vähiliit: TERVE Eestiga vähi vastu – koos suudame rohkem!

Eesti Vähiliit: TERVE Eestiga vähi vastu – koos suudame rohkem!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
26 410.40 €
695 annetust
50 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Me kõik teame inimesi, kes on pidanud võitlust vähiga. See raske haigus on puudutanud meid kas kaugemalt või lähemalt.

Rahvusvahelise vähivastase liidu president ja vähist tervenenud lapse ema printsess Dina Mired on öelnud, et vähihaigusega tegelemisel on kõik aspektid olulised, aga kõige olulisem on haiguse ennetamine ja varajane avastamine, sest see aitab päästa maailmas tuhandeid inimelusid.

Eestis haigestub vähki ligikaudu 9 000 inimest aastas ja kahjuks umbes 4000 inimest sureb vähi tõttu. Umbes 30-40% vähijuhtudest saaksime ära hoida oma eluviise tervislikumaks muutes. Haiguse varajasel avastamisel on enam kui 50% vähkidest tänapäeval tervistavalt ravitavad.

Eesti Vähiliidu eesnäärme- ja nahavähi mobiilsed diagnoosikabinetid on viie aastaga aidanud paljudel inimestel ennetada ja varakult avastada vähki. Oleme jõudnud tõdemuseni, et kõige efektiivsemad oleme patsientidele võimalikult lähedal olles: eeskätt väikestes linnades ja maakohtades, kus vastavaid eriarste ei ole. Mobiilsete kabinettide tegevuse parandamiseks võtame ette ümberehituse, millega muudame mõlemad kabinetid mugavamini kasutatavateks, ehitades need ümber autodele.

Sinu annetus aitab kiirendada kahe kabineti ümberehitust, et  alates sügisest teha uuringuid Eesti rahvale kodukohale veelgi lähemal ja avastada vähk võimalikult varases staadiumis.

Oleme tänulikud iga annetuse eest!

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

Lisainfo:

Varakult avastatud nahavähk allub hästi ravile

27.10.2021

Teadlikkus nahavähist on küll suurenenud, kuid see ei peegeldu inimeste igapäevases käitumises. „Arvan, et Eestis pole inimest, kes poleks kuulnud nahavähi riskitegurite kohta, kuid see ei tähenda, et ohtu omal nahal tunnetatakse. Paradoks seisnebki selles, et inimeste teadlikkus on tõusnud, aga melanoomi ja nahavähi esinemissagedus on jätkuvas tõusutrendis – sellest võib järeldada, et oma nahatervise eest hoolitsemises me väga eeskujulikud veel ei ole,“ räägib nahaarst dr Pille Konno.

Kuigi oma nahatüüpi keegi muuta ei saa, on arsti sõnul nahavähki siiski võimalik ennetada. Peamine melanoomi tekke riskitegur on kokkupuude UV-kiirgusega, seega riski vähendamiseks on vaja end kiirguse eest kaitsta. „Esmane ennetus tähendab seda, et püütakse vältida haiguse tekkimist. Selle jaoks on vajalik päikesekreemi, peakatte ja päikeseprillide kasutamine, ning ultraviolettkiirguse kogudoosi vähendamine. Eriti oluline on kaitse UV-kiirguse eest lapseeas,” rõhutab dr Konno.

Ennetus tähendab aga ka haiguse varajast avastamist, sest varajases staadiumis avastatud nahavähi ravitulemused on oluliselt paremad. „Vähi varajaseks avastamiseks on oluline regulaarne naha enesekontroll, aga ka sõeluuringud ja professionaalsed naha dermatoskoopilised uuringud,“ ütles nahaarst. Tema sõnul on nahavähk küll väga suur rahvatervise probleem, kuid pannes suuremat rõhku ennetusele, on võimalik raskeid haigusjuhtumeid vältida.

Toeta Eesti Vähiliitu nahavähi diagnoosikabinettide ümberehitamisel! Nii jõuab varajase diagnoosimise võimalus märksa enamatesse paikadesse üle Eesti.

Eesti Vähiliit on tänulik iga väiksemagi panuse eest.

Tagasi