Tule vabatahtlikuks toidukogumispäevadele- aita toimetulekuraskuses peresid.

Tule vabatahtlikuks toidukogumispäevadele- aita toimetulekuraskuses peresid.

Kuidas su annetus aitab? »

Vajatakse 12 vabatahtlikku
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

 

Taas on kätte jõudmas aeg, mil toidupoodides üle Eesti saab näha tegutsemas punaste põlledega toredaid inimesi - need on Toidupanga vabatahtlikud, kes aitavad läbi viia toidukogumispäevi. 

Toidukogumispäevad toimuvad 12. ja 13. mail (maikuu teine reede ja laupäev) 45-s kaupluses üle Eesti. Toidukogumispäevad on võimalus eraisikutele lüüa kaasa Toidupanga töös. Osaledes vabatahtlikuna või annetades kaua säilivat toidukaupa, saab aidata oma piirkonna puuduses elavaid peresid.

Kutsume üles kuni 12-liikmelisi gruppe annetama aega ja lööma kaasa toidukogumispäevade tegevuses. See on hea võimalus kaasata terve oma kollektiiv või sõpruskond ja veeta koos mõned tunnid heategevuse eesmärgil. Meie juurest lahkud sa positiivse emotsiooniga ja teadmisega, et sinu annetatud aeg aitab kellegi elu helgemaks teha!

 

Mida vabatahtlikuna tehakse?
Toidukogumispäevade ajal on osalevates kauplustes kohal Toidupanga punastes põlledes vabatahtlikud, kes
 a) jagavad sissepääsuväravate juures infot ja
 b) aitavad annetatud kauba kokku koguda ning kastidesse pakkida.
Vabatahtlikke juhendab vahetuse vanem, kelle ülesanne on sujuva töö organiseerimine ning mõnusa meeleolu loomine. Vabatahtlikud toimetavad kaupluses kuni 4-tunnises vahetuses.  

Vabatahtlikuks registreerumine toimub aadressil osale.toidupank.ee – registreerumisvorm sisaldab kõikide osalevate kaupluste nimekirja ja täpseid vahetuste aegu.

 

 

Kellele läheb kogutud toidukaup?
Toiduabi on mõeldud ajutiseks abiks inimestele, kes on sattunud majanduslikult raskesse olukorda. Suurt tähelepanu pöörame väikeste lastega ja/või paljulapselistele allpool toimetulekupiiri elavatele peredele. Info abivajajate kohta saavad toidupangad kohalikelt sotsiaalosakondadelt. Samuti teevad kõik toidupangad tihedat koostööd teiste heategevusorganisatsioonidega, kes aitavad raskustesse sattunud inimesi.

 

Kontakt:
Kerttu Olõkainen
Toidukogumispäevade koordinaator
kerttu@toidupank.ee
+372 5687 6263

 

Lsainfo Toidupanga kodulehelt ja Facebookist

Artiklid