Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 730 094 €
Annetajatelt 3 355 645 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Lahendus.net: tasuta vaimse tervise nõustamine

Lahendus.net: tasuta vaimse tervise nõustamine

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
2 058.00 €
65 annetust
18 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Lahendus.net pakub kodulehel lahendus.net tasuta vaimse tervise e-nõustamist. Abivajajatel on võimalus jääda anonüümseks ning tänu internetipõhisusele saavad inimesed abi küsida olenemata asukohast. Meie poole võib pöörduda ükskõik millise vaimse tervise alase probleemiga, ükski mure ei ole liiga väike!

Me vastame esimesele murekirjale 3 päeva jooksul ning abivajaja soovi korral jätkame kirjavahetust. Seega ei ole tegu foorumi- ega küsimus-vastus tüüpi platvormiga, vaid me pakume üks-ühele kirja teel pikaajalist nõustamisteenust.

Meie nõustajateks on Tallinna ja Tartu Ülikooli psühholoogiaüliõpilased ja vilistlased, keda juhendavad kogenumad nõustajad. Meie eesmärk on kvaliteetse nõustamisteenuse pakkumine ja selleks on oluline nõustajate juhendamine, mille käigus juhendaja toetab, annab tagasisidet ning aitab kogemusest õppida. Lisaks osalevad nõustajad regulaarselt supervisioonides ja koolitustel, et oma teadmisi veelgi täiendada.

Iga annetusega aitate meil pakkuda nõustajatele kvaliteetset juhendamist, mille tulemusel saavad meie nõustajad pakkuda üha kvaliteetsemat abi! Samuti aitavad annetused meil jõuda veelgi rohkemate abivajajateni ning tagada hästi toimiva kodulehe.

  • 5-eurose annetusega on meil võimalik teha Facebookis/Instagramis üks reklaampostitus, mis aitab muuta meid abivajajatele nähtavaks.
  • 10-eurose annetusega saame pakkuda ühele nõustajale võimaluse osaleda lühikoolitusel.
  • 25-eurose annetusega saame parandada meie kodulehe kasutajateenust ja turvalisust.

Vaata lisaks: lahendus.net

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Loe lähemalt siit.

Kirja teel psühholoogiline nõustamine: Mis see on? Kuidas see käib?

27.04.2024

MTÜ Lahendus.neti peamiseks tegevuseks on kirja teel psühholoogiline nõustamine. Tavalisest psühholoogi vastuvõtust erineb see mitmel moel. Nimelt toimub suhtlus nõustaja ja kliendi vahel veebis ning just kirja formaadis ehk mitte kabinetis ega ka videokõne teel. Samuti pole Lahendus.neti kliendid kohustatud oma täisnime avaldama, seega kliendil on võimalik jääda anonüümseks. Kuigi kõik inimesed ei pruugi selleks vajadust tunda, võib paljudele teha see oma muredest rääkimise lihtsamaks.

Lahendus.neti nõustamine ei toimu ka reaalajas, vaid peale kliendi kirja saamist on nõustajal aega mõned päevad vastata. Esmakirjadele vastavad nõustajad hiljemalt kolme päeva jooksul, järgnevatele kirjadele nelja või viie päeva jooksul. Seega võib suhtlus olla mõnevõrra aeglasem, kui näost näkku rääkides. Samas on jooksvalt kontakti hoidmine lihtsam, kui näiteks kord kuus vastuvõtul käies. Seega on kirja teel nõustamisel nii miinuseid kui ka plusse.

Kuidas siis nõustamine täpsemalt välja näeb? Kõige aluseks on kliendipoolne sisend ehk mis teeb talle muret. Nõustajad küsivad tavaliselt ka täpsustavaid küsimusi. Nende eesmärgiks on saada olukorrast paremat ülevaadet, aga ka suunata klienti oma olukorda analüüsima. Kuna erinevate inimeste jaoks toimivad erinevad lahendused, ei anna nõustajad tavaliselt kohe nõustamise alguses kindlaid soovitusi. Nõustamise peamine eesmärk ongi kliendi ja nõustaja koostööna leida realistlikud toimetulekuviisid, mis konkreetse kliendi ellu sobituvad.

Kui tunned, et miski häirib su elu, sul on mure, mida pole saanud kellegagi jagada või sooviksid vaimse tervise kohta infot, kirjuta meile julgelt!

 

Tagasi