Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 740 238 €
Annetajatelt 3 365 789 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Peaasi.ee: viime vaimse tervise esmaabi oskused noorsootöötajate, treenerite ja huvihariduse töötajateni

Peaasi.ee: viime vaimse tervise esmaabi oskused noorsootöötajate, treenerite ja huvihariduse töötajateni

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
3 100.00 €
83 annetust
11 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Aastal 2022 kogusime koos Swedbanki omapanusega annetamistalgutel kokku 11 093,07 eurot, mille eest saime 2023. aastal pakkuda vaimse tervise esmaabi koolitust kokku 184-le noorsootöötajale, treenerile ja huvihariduse töötajale, kes aitavad märgata ja toetada tuhandeid lapsi ja noori. 

Suur tänu kõigile annetajatele! 

Sel aastal soovime teie abiga seda missiooni jätkata ja viia vaimse tervise esmaabi oskused inimesteni, kes võivad laste ja noorte jaoks olla üheks oluliseks usaldusväärseks täiskasvanuks, kellega nad saavad oma vaimse tervise raskusi jagada. See, kas noore elus on olemas täiskasvanu, kes oskab teda õigel hetkel märgata ning toetada, mõjutab oluliselt, kui kiirelt ta jõuab asjakohase professionaalse abini ning see on liigagi tihti eluliselt olulise tähtsusega. 

Vaimse tervise esmaabi koolituse eesmärk on pakkuda noorsootöötajale, treeneritele ja huvihariduse töötajatele vajalikud tööriistad vaimse tervise probleemide äratundmiseks ja esmase abi andmiseks. Samuti on oluline suurendada nende enesekindlust vaimse tervise probleemidega lapse ja noore aitamisel ning vaimse tervisega seotud häbimärgistamise vähendamisel. 

Vaimse tervise esmaabi on lihtne, viiest sammust koosnev tugi, mida saab pakkuda, kui märkad oma lähikonnas kedagi, kes võib vaimse tervise osas abi vajada. See on abi inimesele, kellel on tekkimas vaimse tervise probleem, kelle olemasolev vaimse tervise probleem süveneb või kellel on vaimse tervise kriis. Kindlasti ei asenda esmaabi professionaalset abi, kuid koolitades vaimse tervise esmaabi andjaid, saame oluliselt suurendada inimeste ringi, kes suudavad aidata teha esimesed sammud paranemise teel ja seejuures vahel ka elu päästa. Vaimse tervise esmaabi andmine on õpitav oskus ja selle pakkumine on jõukohane igaühele, kes on koolituse läbinud. 

Senise kogemuse põhjal pakub iga vaimse tervise esmaabi koolitusel osaleja esmaabi vähemalt kolmele abivajajale

Ühe töötaja osalemine vaimse tervise esmaabi koolitusel maksab 73 eurot. 

  • Saame korraldada ühe vaimse tervise esmaabi koolituse, kui 110 inimest annetab igaüks 10 eurot, 44 inimest annetavad 25 eurot või 22 inimest annetavad 50 eurot. Soovime koguda annetusi 10 koolituse jaoks ehk 11 000 eurot. 

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Uuri lähemalt: 

Image by Freepik

Artiklid