Ole eeskuju – aita pidurdada HIV levikut Eestis! (Kohtla-Järve)

Ole eeskuju – aita pidurdada HIV levikut Eestis! (Kohtla-Järve)

Kuidas su annetus aitab? »

Vajatakse vabatahtlikke
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

9. juunil 2018 toimub Kohtla-Järvel HIV testimispäev. Jagamine toimub Vironia kaubanduskeskuse juures kell 17.00-20.00. Kohtla-Järvele sõidame meie transpordiga koos.

Vabatahtliku eeskujuna ootame sinult abi, et jagada inimestele flaiereid üleskutsega teha HIV test spetsiaalselt kohale toodud pop-up HIV testimis-boksis. Meie töötaja on kohapeal omakorda sulle eeskujuks ja toeks. Vabatahtlikke eeskujusid ootame neli Tallinnasse ja neli Kohtla-Järvele, selga anname ka erimärgistusega särgi.

Täna on alljärgnevad faktid kahjuks kurb tõsiasi Eesti kohta:

• Eesti on Euroopa Liidus uute HIVi juhtude arvu poolest esikohal

• 2018. a seisuga 18. mai on Eestis diagnoositud 85 HIV-nakatunud isikut. Kokku on aastate jooksul Eestis HI-viirus diagnoositud 9796 inimesel, sealhulgas AIDS 526 inimesel.

• Uute infektsioonide sagedus on Eestis kaheksa korda kõrgem kui Soomes

• Täna on Eesti keskmine HIVi nakatuja vanuses 30+ heteroseksuaalne inimene

• Ligi kolmandik HI-viiruse kandjatest ei tea, et nad viirust kannavad

2020 aastaks oleme koos teiste organisatsioonidega võtnud eesmärgiks saavutada maailmas 90-90-90 tulemus AIDSi epideemias. See tähendab:

• 90% HIV-infekstiooniga inimestest on diagnoositud;

• 90% diagnoositud HIV-infektsiooniga inimestest saavad püsivalt antiretroviirusravi;

• 90% neist inimestest, kes saavad viirusevastast ravi, on viirus veres märkamatu tasemeni viidud ja 90%lise tõenäosusega ei nakku teistele inimestele edasi.


Selle eesmärgi saavutamiseks tuleb TESTIDA ja RAVIDA. Tuleb tuvastada võimalikult varakult nakkuse saanud inimene ja anda talle ravi, et edasine HI-viiruse levik oleks välistatud.
Tulles vabatahtlikuks eeskujuks HIV testimispäevale saad võrratu kogemuse suhelda erinevate inimestega, aidata kaasa HIV leviku pidurdamisele ja muidugi ka ise tasuta HIV testi teha.

Artiklid