Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 730 094 €
Annetajatelt 3 355 645 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Sünni- ja Imetamise Eesti Tugiühing „Hoolime koos, et rohkem lapsi saaks emapiima!“

Sünni- ja Imetamise Eesti Tugiühing „Hoolime koos, et rohkem lapsi saaks emapiima!“

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
4 682.50 €
205 annetust
6 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

MTÜ Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing töötab selle nimel, et võimalikult paljud beebid saaksid emapiima. Selleks nõustame peresid kodudes, telefonitsi ja meili teel, korraldame ja juhendame eesti- ja venekeelseid tugirühmi üle Eesti, koolitame välja imetamisnõustajaid.

Soovime välja töötada imetamisnõustamise abitelefoni.
Annetuste abil jõuame rohkemate peredeni nii koduvisiitide, tugirühmade kui üldise teavitustegevuse kaudu. Meie tegevuste abil saab palju rohkem lapsi emapiima ja õige info ning toetus jõuab emadeni õigel ajal.

Näiteks 25-eurose annetuse abil on võimalik nõustajal teha üks koduvisiit, tugirühma töö jaoks kulub 200 eurot kuus.

Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu imetamisnõustajad aitasid 2016. aastal enam kui tuhandet väikest inimest, kellel oli raskusi emapiima saamisega. Lisaks nõustamistele-loengutele alustasime uute nõustajate koolitusprogrammi, nii et kevadeks on meil lisaks praegusele poolesajale 18 uut nõustajat. Nõustajate võrgustik katab suurema osa Eestist.

MTÜ Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing on alates 1999. aastast koolitanud imetamisnõustajaid ning loonud peredele imetamisnõustamise võimalusi nii tugirühmades kui käinud nõustamas ka kodudes. Ühingu liikmeteks on 59 imetamisnõustajat ja tugirühmade lektorit, kes on läbinud UNICEFi laktatsiooni konsultantide baaskoolituse.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate ühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.siet.ee
www.facebook.com/imetamisnoustajad

 

Annetused aitasid kümned beebid ema rinnale.

10.02.2017

Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu imetamisnõustajad aitasid 2016. aastal enam kui tuhandet väikest inimest, kellel oli raskusi emapiima saamisega. Lisaks nõustamistele-loengutele alustasime uute nõustajate koolitusprogrammi, nii et kevadeks on meil lisaks praegusele poolesajale 18 uut nõustajat. Nõustajate võrgustik katab siis suurema osa Eestist. See on ebamugav olukord, kui emad-lapsed on hädas ja murelikud emad helistavad ning isegi nõustajad on oma oskuste-tarkustega olemas, kuid raha neile töö eest maksmiseks pole. Siin tuletegi mängu teie, head annetajad!

2016. aasta möödus imetamisnõustate ühingule suuremate rahamuredeta, sest kui riiklikus rahastuses parasjagu auk oli, saime peresid nõustada tänu headele annetajatele. See on just see, milleks me annetusi kogume – et pered ei jääks aitamata ja nõustajate töö tasustamata, kui riigi projektirahasid parasjagu pole.

Mullu oli kaks kuud, mil meil nõustajatele töötasude maksmiseks riigi rahalist tuge polnud: veebruar ja september.

Veebruaris saime tänu annetajatele maksta 26 nõustamistunni eest, koos maksudega kulus selleks 521,82 eurot, toetatud sai 61 suurt ja 55 väikest inimest. Augustis-septembris sai 48 nõustamistunnist abi ja nõu 62 täiskasvanut ja 51 last ning raha kulus töötasudeks koos riigimaksudega 973,4 eurot. Kokku kulus 2016. aastal annetajate raha niisiis 74 nõustamis- ja loengutunni eest tasumiseks 1495 eurot.

Aga ega me ülejäänud aasta siis niisama istunud. Jaanuaris, märtsist augustini ning oktoobrist aasta lõpuni tasustasime nõustajate tööd Hasartmängumaksu Nõukogu kaudu saadud projektitoetustest. Aasta jooksul kokku tegime 627 tundi loenguid ja individuaalnõustamist, kust sai nõu ja tuge 1233 suurt ja 1162 väikest inimest. Abistatud peresid on tegelikult rohkemgi – statistikat ei tee me telefoni- ja meilinõustamise kohta, mida ei tasustata ning on nõustajate vabatahtlik panus.

SIETi nõustaja tunnitasu on 15 eurot, koos maksudega on SIET kulu 20,07 eurot. Pere omaosalus koduvisiidi või loengu eest on 3 eurot, see raha jääb ühingule kasutamiseks jällegi ajal, kui muid rahastusi parasjagu pole.

Suur aitäh kõigile annetajatele! Ilma teieta oleks meil kohe päris raske toime tulla. Ja kui kusagil mõni beebi sünnib, andke perele ikka teada, et kui abi vaja, siis meie oleme olemas :-)

Tagasi