Tallinna Lastehaigla Toetusfond „Toeta ülekaaluliste laste terviseprogrammi!“

Tallinna Lastehaigla Toetusfond „Toeta ülekaaluliste laste terviseprogrammi!“

Kuidas su annetus aitab? »

93 annetust 3 470.72 / 20 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Ülekaaluliste laste arv Eestis on viimastel aastatel märkimisväärselt suurenenud. Tänaseks on 33% Eesti kuni 16-aastastest lastest ülekaalulised.

Ülekaalulisus suurendab paljude haiguste, sh südamehaiguste, diabeedi, uneapnoe ja ortopeediliste haiguste riski. Lisaks toob see kaasa mitmeid psühholoogilisi probleeme: erinevad uuringud on näidanud, et ülekaalulisuse  mõju  vaimsele tervisele võib avalduda ligikaudu pooltel lastest, mis väljendub depressioonis, madalas enesehinnangus, koolikiusamises, viletsas kehakujutluses ja sotsiaalses isolatsioonis. 

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi eestvedamisel viiendat aastat järjest toimuva projekti eesmärgiks on keskenduda ülekaaluliste laste aktiivsele liikumisele ja õigele toitumisele, saada lapse kehakaal kontrolli alla ning saavutada pikemas perspektiivis kaalulangus. Eelnevad aastad on näidanud, et hea koostöö  on edu aluseks ja  umbes kahel kolmandikul projektis osalenutest toimuvad positiivsed muutused lapse emotsionaalses  seisundis ning tervises – suureneb kehaline võimekus ja alaneb kehakaal.

Ülekaaluliste laste grupid käivad koos kaks korda nädalas Mustamäel Tallinna Lastehaiglas. Lastearsti nõustamise  ajal hinnatakse  vanema ja lapse motivatsiooni eluviisi muutusteks ning seatakse koos igale perele konkreetsed eesmärgid.  Füsioterapeudid testivad lapse kehalist võimekust ja annavad individuaalseid  soovitusi kodusteks  treeninguteks vastavalt lapse vajadustele ja võimetele.  Lisaks projektitundidele peaks iga laps vähemalt kolmel päeval  nädalas  valima endale sobivaid ja meelepäraseid liikumise vorme.

Tegevused toimuvad 10-liikmelistes gruppides, et lastel tekiks võimalus leida sõpru, kellel on sarnased mured. Igal kokkusaamisel toimub kaalumine, füüsiline treening ning vestlus juhendajatega, kellega analüüsitakse seni saavutatut ning liigutakse ühiselt seatud eesmärkide poole. Lisaks saavad lapsed ja nende pered soovitusi ning omandavad oskusi mobiiliäpi abil optimaalse kehalise aktiivsuse  ja mõnede eluviisi aspektide kirjeldamiseks. Kontakt iga perega kaasaegse infotehnoloogia abil toimub  üks kord nädalas, mis soodustab  vanemate osalemist ühise eesmärgi saavutamisel.

Ootame väga toetust, et aidata ülekaalulistel lastel saavutada positiivseid muutusi!

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.toetusfond.ee
https://www.facebook.com/pages/SA-Tallinna-Lastehaigla-Toetusfond

3 470.72 / 20 000.00 €
  • Eraisikute annetused
  • Swedbank
  • Swedbanki preemiapunktid

Siin kuvatakse organisatsioonidele tehtud annetusi.

Preemiapunktiannetused kantakse organisatsioonidele üle kaks korda aastas - detsembris ja juunis.

Artiklid