Vähiliit: „Toeta vähipatsientide nõustamiskeskuse loomist!“

Vähiliit: „Toeta vähipatsientide nõustamiskeskuse loomist!“

Kuidas su annetus aitab? »

330 annetust 7 100.70 / 10 000.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Eestis on ligikaudu 40 000 vähihaiget, lisaks juba paranenud inimesed ja haigestunute pereliikmed. Vähiliidu ja Praxise 2013. aasta uuringu kohaselt vajaks üle 50% vähipatsientidest pärast diagnoosi saamist või tervenemise faasis psühhosotsiaalset nõustamist, mida täna ei pakuta.

 

Vähiliit on alustanud nõustamiskeskuse loomisega, et pakkuda vähipatsientidele ja nende lähedastele süsteemset psühhosotsiaalset nõustamist. Nõustamiskeskuse eesmärgiks on patsiendi psüühilise ja moraalse tasakaalu saavutamine ning loodame abistada 1000 vähipatsienti aastas.

2015. aprillis soovime vähipatsientide soovil läbi viia teise vähipatsientidele ja nende lähedastele mõeldud konverentsi Tallinnas. 150 osalejale mõeldud konverentsi eelarve on ligikaudu 6000 eurot.

Annetustega toetame loodava nõustamiskeskuse tegevust ning ka vähipatsientidele mõeldud konverentsi läbiviimist.

 

MTÜ Eesti Vähiliit kasvas 1992. aastal välja Eesti Onkoloogide Teadusliku Seltsist, et tõhustada vähktõvevastast tegevust ja kaasata laiemat üldsust vähivastasesse võitlusesse.

7 100.70 / 10 000.00 €
  • Eraisikute annetused
  • Swedbank
  • Swedbanki preemiapunktid

Siin kuvatakse alates juunist 2014 organisatsioonile tehtud annetusi.

Preemiapunktiannetused kantakse organisatsioonidele üle kaks korda aastas - detsembris ja juunis.

Täname jätkuva toetuse eest!

29.12.2016

Meie patsiendid on väga tänulikud nõustamiste ja loengute eest, mis "Armastan aidata" annetajad on nende jaoks võimalikuks teinud! Tänu annetajatele on vähiliit saanud patsientideni viia mitmeid teemasid, mis on olulised raske haigusega kohanemisel, normaalse pere - ja tööelu jätkamisel. Soovime kõigile kaunist pühade aega ja head tervist uuel aastal! AITÄH!!!

Lõuna-Eestis käis 25. oktoobril patsientidele hingerahu viimas psühholoog Harri Ints, kes peamiselt andis nõus, kuidas saavutada elu raskel perioodil vaimne tasakaal, hingerahu ja olla lihtsalt õnnelik.

Saaremaale lähetasime 2. novembril NLP treeneri ja koolitaja Ave Eero, kes andis nõu teemal "Väärtuslik iseendaks olemine". Käsitleti teemasid kuidas olla endaga sõber, kuidas pingetega toime tulla, kuidas end häirivate mõtete ja emotsioonide konksu otsast lahti haakida.

Põhja-Eestis käivitasime loovtöögrupi, kus grupiteraapia läbi loovtegevuste vältab 2016 oktoobrist 2017 aasta kevadeni. Gruppi juhendab loovterapeut Eve Usin. Grupilt oleme saanud palju positiivset tagasisidet!

Tagasi